کد خبر: ۷۴۸۸۲۰
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۵
امام جمعه کرج با بیان اینکه پزشکان زن باید در خدماتی مانند سونوگرافی و معاینات مربوط به دیگر بیماری‌ها برای بانوان خدمت‌رسانی کنند، متذکر شد: حداقل در بیمارستان‌های دولتی نباید خدمات مربوط به بانوان توسط پزشکان مرد انجام شود.
آفتاب‌‌نیوز :

امام جمعه کرج با بیان اینکه خدمات دهی به بانوان در بیمارستان‌های دولتی در بخشهایی مانند سونوگرافی باید توسط پزشکان زن انجام شود، گفت: مصلی کرج با پزشکان زن به بانوان این استان در بخش سونوگرافی خدمات رسانی می‌کند.

حجت الاسلام سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته کرج با تسلیت سالروز وفات حضرت ام البنین (س) اظهار داشت: ایشان تربیت یافته مکتب صدیقه طاهره و انسانی با بصیرتی عمیق بودند.

وی افزود: حضرت ام البنین(س) الگویی برای زنان و بانوان جامعه اسلامی است و ایشان فرزندان خود را بر اساس روش و الگوی مکتب فاطمی تربیت کرد و درس ایثار و عشق به دین و ولایتمداری را به فرزندان خود آموخت.

امام جمعه کرج با اشاره به سالروز فرار شاه از ایران، بیان کرد: حضرت امام خمینی(ره) فرار شاه از ایران را نخستین مرحله پیروزی و طلیعه پیروزی نام نهادند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اشاره اینکه بعد از رفتن شاه و استقرار جمهوری اسلامی چشم طمع به ایران زیاد شد و استکبار شیطنت‌ها را آغاز کردند، ادامه داد: مبارزه ملت ایران با استکبار جهانی و امریکای جنایت پیشه و رژیم صهیونیستی قطع نشده و تا دفع شر این زورگویان مبارزه ادامه دارد.

امام جمعه کرج با اشاره به بیانات رهبری در مورد حفظ غیرت دینی و عقلانیت در بین ملت ایران، بیان کرد: غیرت دینی مورد تاکید حضرت امیرالمومنین بوده و یکی از شاخصه‌های اهل ایمان غیرت دینی معرفی شده است و راه ندادن غریبه به حریم از غیرت دینی نشات می گیرد.

حسینی‌همدانی با اشاره به اینکه غیرت انواعی دارد و غیور سعی می‌کند که از غیرت دینی دفاع کند، تصریح کرد: به فرموده امیر المومنین غیرت میوه و ثمره شجاعت است و غیرت منحصر به مسائل ناموسی تعبیر نیست و حفظ ارزش‌های دینی هم جزو غیرت دینی است.

وی با اشاره به غیرت دینی تهدیدها را تبدیل به فرصت می کند، ادامه داد: قدرت دینی مانند سیستم دفاعی بدن است و بی غیرتی جامعه را فاسد می کند.

امام جمعه کرج با اشاره به رهبری معظم انقلاب تاکید بر حفظ غیرت دینی دارد، گفت: غیرت دینی و حفظ آن نظام و انقلاب را حفظ و بیمه می کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه گاهی عده ای اهل سازش اهل مداهنه بر سر دین معامله می کنند، گفت: تساهل و تسامح در مقابل غیرت دینی است و عقلانیت همراه با غیرت دینی مورد تاکید رهبری معظم انقلاب است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه زندگی امیرالمومنین سراسر زندگی با حفظ غیرت دینی بوده است، متذکر شد: در قرآن کریم هم خداوند متعال به حفظ غیرت دینی و دفاع از مظلومان تاکید دارند.

وی با بیان اینکه اجتماع بانوان در استان البرز همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا (س) برگزار می‌شود، تصریح کرد:بانوان محجبه استان البرز در این اجتماع شرکت می کنند و لازم است که ادارت و دستگاهها هم در این زمینه مشارکت کنند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه پزشکان زن باید در خدماتی مانند سونوگرافی و معاینات مربوط به دیگر بیماری‌ها برای بانوان خدمت‌رسانی کنند، متذکر شد: حداقل در بیمارستان‌های دولتی نباید خدمات مربوط به بانوان توسط پزشکان مرد انجام شود.

وی با اشاره به اینکه از پزشکان زن استان البرز برای خدمات دهی به بانوان در مصلی کرج استفاده می‌شود، گفت: دستگاه سونوگرافی برای این کار تهیه شده که این دستگاه در مصلی کرج پذیرای خدمات دهی به بانوان استان البرز است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین