کد خبر: ۷۵۲۸۳
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۳۸۷ - ۰۹:۱۴
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: اتحادیه عرب قصد دارد تا هیاتی را برای میانجی‌گری فوری میان جناحهای درگیر در لبنان اعزام کند و از آنها بخواهد تا آتش بس اعلام کنند.

به گزارش سرویس بین الملل آفتاب، اتحادیه عرب بعد از یک نشست فوری در قاهره پایتخت مصر با بررسی وضعیت لبنان، بیانیه ای را در انتقاد از حزب الله صادر کرد.

این بیانیه می گوید که شرکت کنندگان در نشست اضطراری اتحادیه عرب استفاده از نیروهای نظامی را برای رسیدن به مقاصد سیاسی در لبنان رد می کنند.

عمرو موسی دبیر کل اتحدیه عرب گفته است که اتحادیه عرب در سریعترین زمان ممکن هیاتی را به لبنان خواهد فرستاد تا با طرف‌های متخاصم گفتگو کند.

گفتنی است در شرایط کنونی هیچ پروازی به مقصد بیروت انجام نمی‌شود زیرا طرفداران حزب‌الله راههای منتهی به فرودگاه را بسته اند.

عمرو موسی گفت که این هیات باید برای تامین امنیت اعضای خود با ارتش لبنان تماس بگیرد.

سرپرستی این هیات بر عده حمد بن جاثم آل ثانی نخست وزیر قطر خواهد بود که رابطه نزدیکی با حزب الله و سوریه دارد.

عربستان سعودی و مصر که از طرفداران دولت لبنان به حساب می‌آیند و سوریه که حامی حزب الله دانسته می شود، در این هیات حضور نخواهند داشت.

مصر و عربستان سعودی حزب الله را به عملی کردن اهداف ایران در لبنان متهم می کنند و می‌گویند که این جنبش اکثریت سنی را به حاشیه رانده است.

عمرو موسی دبیرکل اتحادیه عرب گفت که جامعه عرب با نگرانی اوضاع لبنان را دنبال می کند و آنچه که در لبنان می گذرد را نمی پذیرد.

او گفت که معلوم نیست که اتحادیه عرب بتواند دو طرف را راضی به برقراری آتش بس کند یا نه، ولی تاکید که آنها تلاش خود را خواهند کرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین