کد خبر: ۷۵۸۰۶۸
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۷
معاون اداری نخست‌وزیر حکومت طالبان می‌گوید که نخست‌وزیر در نظر دارند نیرو‌های امنیتی ۳۵۰ هزار نفری تشکیل دهند.
آفتاب‌‌نیوز :

مولوی عبدالسلام حنفی معاون اداری نخست‌وزیر حکومت موقت طالبان که امروز شنبه در سیزدهمین مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان آکادمی پلیس در کابل صحبت می‌کرد، گفت: "جوانان ما امروز در سایه آزادی و استقلال از دانشگاه پلیس فارغ التحصیل می‌شوند و این امر سنگ بنای ایجاد پلیس ملی و اخلاقی در افغانستان است".

به گزارش اسپوتنیک وی بیان کرد:" رهبری حکومت افغانستان در نظر دارند که به خاطر تامین امنیت جغرافیایی افغانستان، دفاع از ارزش‌های دینی و تمامیت ارضی کشور نیروهای امنیتی ۳۵۰ هزار نفری تشکیل دهد".

مولوی حنفی خطاب به فارغ التحصیلان دانشگاه پلیس گفت: از این پس یونیفرم، معاش و بودجه شما از طرف خارجی‌ها تولید، داده و تامین نمی‌شوند دیگر به فرمان خارجی‌ها عمل نمی‌کنید بلکه اجرای قوانین و دفاع از آبرو و حیثیت هر شهروند افغانستان و همچنان جلوگیری از هر نوع ارتکاب جرایم و دیگر امور غیر قانونی و غیر اسلامی از وظایف اصلی شماست".

وی با بیان اینکه پلیس ملی ما باید در میان ملت رنج‌دیده و ستمدیده خود محبوبیت کسب کنند، افزود: بعد از این اگر کسی احساس نا امنی می‌کند باید به پلیس مراجعه کرده و پلیس مجرمین را به دست قانون بسپارند.

او تاکید کرد: پلیس اخلاق‌مدار ما حق ندارند هر نوع رفتار که دل‌شان خواست با متهمین انجام دهند بلکه محاکم برای هر مجرم یک جزا را تعیین کرده است وظیفه پلیس سپردن مجرم به دست قانون است.

معاون نخست‌وزیر بر معیاری بودن پلیس ملی تاکید کرده و افزود: رهبری طالبان متعهد به داشتن پلیس با معیارهای بین‌المللی است و امیدواریم که پلیس ملی ما در هر بخش وظایف خویش تخصص خاص خود را داشته باشند.

او گفت: ما بدون داشتن پلیس متخصص و متعهد نمی‌توانیم قانون را در افغانستان اجرا کنیم ما برای ساختن نیروهای ملی و اخلاق‌مدار متعهد هستیم.

حنفی با بیان اینکه طالبان متعهد به اصول اسلامی است، گفت: "ما دیگر به هیچ کسی اجازه نمی‌دهیم که خاک افغانستان را علیه کشورهای منطقه و فرامنطقه استفاده کنند و ملت ما را بیشتر از این رنج بدهند".

او گفت: "همه ما مکلف هستیم که اشک مادران که در ۴۰ سال فرزندان خود را از دست داده‌اند پاک کنیم دیگر به کسی اجازه ندهیم که مادر افغان را بی‌فرزند، خواهر ما را بی‌برادر و زنان و کودکان ما را بیوه و یتیم کنند.

مولوی حنفی بر وحدت تاکید کرده و گفت: "همه افغان‌ها با هم برادر و متحد هستند ما همه به‌خاطر ترقی و پیشرفت کوشش می‌کنیم دیگر به کسی اجازه داده نخواهد شد که به عنوان قوم، سمت و دیگر مسایل ملت افغانستان را تخریب کند."

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین