کد خبر: ۷۵۸۴۰
تاریخ انتشار : ۰۱ خرداد ۱۳۸۷ - ۱۷:۴۵
در بیانیه پایانی چهارمین كنگره جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی تشریح شد:
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: بیانیه پایانی چهارمین كنگره جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی منتشر شد.

 در این بیانیه که به آفتاب ارسال شده، آمده است:« جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی یكبار دیگر بیعت خود را با بنیانگذار كبیر جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) و جانشین بر حق ایشان حضرت آیه ا... العظمی خامنه‌ای اعلام می‌دارد و از همه نخبگان و تشكل‌های سیاسی دعوت می‌كند در مسیر پر افتخار انقلاب اسلامی یعنی ولایت مطلقه فقیه، نفی نظام سلطه جهانی، آزادی و آزادگی، جمهوریت و اسلامیت و از همه مهمتر، زمینه‌سازی برای ظهور حضرت ولی‌عصر (اروا حنا له الفدا) ، ثابت و استوار حركت كنند و به فضل الهی امیدوار باشند.
در این بیانیه ضمن اعلام تبعیت از روحانیت و مرجعیت،‌خاطره شهدای کشور گرامی داشته شده و معیارهای اصولگرایی صداقت، عقلانیت، انصاف، تواضع، تكلیف گرایی، عدالت گرایی، مردمگرایی، اعتزاز به اسلام ، قصد قربت در كارها ، فساد ستیزی ، مسوولیت‌پذیری، پاسخگویی ، اهتمام به پیشرفت علمی و فناوری، پرهیز اكید از غرور، دروغ، تهمت نادرست ، قدرت طلبی ، اسراف ، دنیاطلبی و شهوت مقام عنوان شده است». 

در ادامه این بیانیه آمده است: «استراتژی جمعیت ایثارگران ، پایداری در این اصول و شاخص‌ها و معیار دوری و نزدیكی ما از همه افراد و تشكل‌های سیاسی و مدعیان اصولگرایی ، میزان پایبندی آنها به این اصول و شاخص‌ها خواهد بود».

در این بیانیه ضمن تصریح بر تحقق اهداف در سند چشم‌انداز 20 ساله نظام، حصول و حق ملت نجیب ایران است. از همه مسوولان كشور دعوت شد ضمن تهیه الزامات تحقق چشم‌انداز در حوزه خود، ساز و كار و برنامه‌ زمانبدی برای تحقق اهداف سند چشم‌انداز در حیطه كاری خود معین كنند. و از دولت نیز خواسته شده برنامه پنجم توسعه را در جهت رشد عدالت محور، و مبتنی بر سند چشم‌انداز، و الگوی بومی اقتصاد عدالت محور طراحی و تدوین كند.

در ادامه بیانیه جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی چنین آمده است: «ما از مسوولان نظام اسلامی می‌خواهیم با شناخت پیچیدگی‌های اجرای عملیات تخریبی و ایذایی مخالفان واقعی اصلاحات و پیشرفت كشور ، با همت و اراده بر اتحاد شوم مثلث مفسدین اقتصادی، شیاطین سیاسی و مزورین رسانه‌ای غلبه كنند».

در بخش دیگری از بیانیه آمده است: « ما از بنیانگذاران، طراحان و اداره كنندگان ساز و كار 6+5 برای وحدت نیروها و گروه‌ های اصولگرا در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی تشكر و همه نیروهای اصولگرا را به وحدت حول اصول و ارزشها دعوت می‌كنیم و از همه معتمدان جریان اصولگرا می‌خواهیم ساز و كار مناسبی برای وحدت تشكل‌ها و نیروهای اصولگرا در انتخابات آتی ریاست جمهوری ارایه دهند».

یكبار دیگر، حمایت خود را از رییس جمهور مكتبی جناب آقای دكتر احمدی‌نژاد و همكاران سختكوششان در دولت اعلام می‌داریم».

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: « ما مراتب ناخرسندی و نگرانی خود را از وضعیت فعلی نظام اقتصادی كشور اعلام می‌كنیم . ریشه این وضع را در سالهای دور، فرهنگ تولیدی و مصرفی نادرست ، اتكا به نسخه‌های وارداتی اقتصادی می‌دانیم و معتقدیم نظام اقتصادی ما به تحول اساسی نیاز دارد و این تحول با اجرای كامل سیاستهای كلی اصل 44، اتصال صنعت و دانشگاه، تغییر فرهنگ مصرف‌گرا به فرهنگ تولید گرا و ایجاد نهضت رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری در كشور باید با دقت، درایت و جرات، به اجرا برسد».

در این بیانیه ضمن یادآوری فرمان 8 ماده‌ای رهبری در مبارزه با مفاسد اقتصادی به سران سه قوه آمده است: «ما ضمن قدردانی از زحمات مسوولان و كاركنان شریف قوه قضاییه ، نحوه خدمت رسانی نظام قضایی كشور را با حالت ایده‌آل عدالت اسلامی دارای فاصله زیادی می‌بینیم. هر چند ماهیت كار در قوه قضاییه، به طور طبیعی رضایت نیمی از مراجعان به دادسراها را به همراه ندارد، اما انتظار از دستگاه قضایی این است كه ضعیف‌ترین و محروم‌ترین اقشار جامعه به اندازه ثروتمندان و منتقدین به خدمات قضایی دسترسی داشته باشند». 

در بخش دیگری از بیانیه آمده ،است: « ما معتقدیم وضعیت خدمات اداری به عنوان نقطه اتصال حكومت و ملت، كارآمدی لازم را ندارد و منشاء بسیاری از نارضایتی‌های شهروندان است. لذا از دولت محترم مصرانه می‌خواهیم با اجرای كامل و دقیق قانون مدیریت خدمات كشوری، دستگاه اداری كشور را بطور اساسی متحول كرده و آنرا بهره ور، مسوولیت‌پذیر ، پاسخگو و چابك گرداند.
ضمن تقدیر و حمایت همه جانبه از فرماندهان و پرسنل شریف نیروی انتظامی برای مقابله با مفاسد اجتماعی، از مسوولان، محافل و نخبگان فرهنگی دعوت می‌كنیم برای مصون‌سازی جامعه به ویژه جوانان در مقابل مظاهر فرهنگ منحط غربی ، راه‌حل‌های موثرتری ارایه و پیاده كنندو نظام آموزش و پرورش كشور به بازنگری اساسی نیاز دارد برانگیزاننده و سالم برای بروز توانایی‌های فكری ، علمی ، كارآفرینی ، ورزشی و هنری جوانان میهن عزیز فراهم آورند.
همچنین از دولتمردان محترم می‌خواهیم سه مشكل بزرگ جوانان كشور یعنی اشتغال ، ازدواج و مسكن را به شكل موثر و ملموسی برطرف كنند».بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x