کد خبر: ۷۵۸۵۷۴
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: در تلاش هستیم تا دستورالعمل اجرایی آیین نامه جذب و نگهداری استعدادهای برتر و نخبگان در دستگاه‌های اجرایی کشور، تدوین شود.
آفتاب‌‌نیوز :

سورنا ستاری در سفر به خراسان‌شمالی اظهار کرد: بهمن ماه امسال، دولت آیین‌نامه جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی را تصویب کرد و بدین منظور نیز باید دستورالعمل اجرایی آن تدوین شود.

وی ادامه داد: به همین منظور حدود ۳ ماه زمان نیاز است تا دستورالعمل اجرایی آن تدوین شده و به تایید برسد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در خصوص ضمانت اجرای این مصوبه تاکید کرد: این اقدام، مصوبه دولت است و همین امر ضمانت اجرایی آن به حساب می‌آید.

وی تأکید کرد: در سال ۸۹ مصوبه جذب و به کارگیری نخبگان توسط هیئت دولت به تصویب رسید اما پس از آن قانون خدمات کشوری تصویب شد که سبب ملغی شدن این مصوبه هیئت وزیران شد.

وی ادامه داد: اکنون نیز در صدد تدوین دستورالعمل اجرایی آن هستیم تا پس از آن برآورد های لازم برای تعداد نخبگانی که باید به دستگاه‌های اجرایی معرفی شوند، انجام گیرد.

ستاری به ضرورت ایجاد زیست‌بومی با هدف تشویق بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری نیز اشاره کرد و گفت: تا زمانی که بخش خصوصی در حوزه های علمی و پژوهشی سرمایه‌گذاری نکند، هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

معاون علمی رئیس جمهور اظهار کرد: اگر همه به این نقطه که دانشگاه‌ها مبلغ تغییرات در کشور هستند و تکیه و استفاده از توانمندی آن‌ها می‌توانند اشتغال و اقتصاد را بهبود بخشند برسند، قطعا وضعیت کشور بهبود می‌یابد.

 

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین