کد خبر: ۷۶۲۲۵۹
تاریخ انتشار : ۰۸ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۳
مراسم اعطای جوایز نود و چهارمین دوره جوایز اسکار به عنوان ایستگاه پایانی فصل جوایز سینمایی در سالن دالبی تئاتر لس آنجلس برگزار شد.
آفتاب‌‌نیوز :

مراسم جوایز نود و چهارمین دوره جوایز سینمایی آکادمی اسکار برگزار شد و فیلم «کودا» در نهایت جایزه بهترین فیلم را به خود اختصاص داد، «جین کمپیون» به یک جایزه کارگردانی بسنده کرد و فیلم «تل ماسه» نیز بیشترین جوایز (6 جایزه) را به خانه برد.

فهرست نامزدها و برندگان نود و چهارمین دوره جوایز سینمایی اسکار از این قرار است: (بروز رسانی شد)

بهترین فیلم

نامزدها: بلفاست، کودا، به بالا نگاه نکن، ماشین منو بران، تل ماسه، پادشاه ریچارد، پیتزا لیکوریس، کوچه کابوس، قدرت سگ، داستان وست ساید

برنده : کودا

بهترین کارگردانی

نامزدها: کنت برانا (بلفاست)، ریوسوکی هاماگوچی (ماشین منو بران)، پل توماس اندرسون (پیتزا لیکوریس)، جین کمپیون (قدرت سگ)، استیون اسپیلبرگ (داستان وست ساید)

برنده : جین کمپیون (قدرت سگ)

بهترین بازیگر مرد

نامزدها: خاور باردم (ریکاردو بودن)، بندیکت کامبربچ (قدرت سگ)، اندرو گرافیلد (تیک، تیک ... بوم)، ویل اسمیت (پادشاه ریچارد)، دنزل واشنگتن (تراژدی مکبث)

برنده : ویل اسمیت ( پادشاه ریچارد)

بهترین بازیگر زن

نامزدها:جسیکا چستین (چشمان تامی فی)، اولیویا کلمن (دختر گمشده)، پنه لوپه کروز (مادران موازی)، نیکل کیدمن (ریکاردو بودن)، کریستین استورات (اسپنسر)

برنده: جسیکا چستین (چشمان تامی فی)

بهترین نقش مکمل مرد

نامزدها: کایرن هایندز (بلفاست)، تروی کاتسور (کودا)، جس پلمنز (قدرت سگ)، جی کی سیمنز (ریکاردو بودن)، کودی اسمیت-مک‌فی (قدرت سگ)

برنده: تروی کاتسور (کودا)

بهترین نقش مکمل زن

نامزدها:جسی باکلی (دختر گمشده)، آریانا دبوس (داستان وست ساید)، جودی دنچ (بلفاست)، کریستین دانست (قدرت سگ)، آنجانو الیس (پادشاه ریچارد)

برنده: آریانا دبوس (داستان وست ساید)

بهترین فیلمنامه اصلی

نامزدها: بلفاست، به بالا نگاه نکن، پادشاه ریچارد، پیتزا لیکوریس، بدترین آدم دنیا

برنده: بلفاست

بهترین فیلمنامه اقتباسی

نامزدها:کودا، ماشبن منو بران، تل ماسه، دختر گمشده، قدرت سگ

برنده: کودا

بهترین انیمیشن بلند

نامزدها:اِنکانتو، فرار، لوکا، میشل در مقابل ماشین‌ها، رایا و آخرین اژدها

برنده: اِنکانتو

بهترین مستند بلند

نامزدها:عروج، آتیکا، فرار، تابستان سول ( .. و یا وقتی نمی‌توان انقلاب را از تلویزیون نشان داد)، نوشتن با آتش

برنده: تابستان سول ( .. و یا وقتی نمی‌توان انقلاب را از تلویزیون نشان داد)

بهترین فیلم بین‌الملی (غیر انگلیسی زبان)

نامزدها: ماشین منو بران (ژاپن)، دست خدا (ایتالیا)، فرار (دانمارک)، لونانا: گاویشی در کلاس درس (بوتان)، بدترین آدم دنیا (نروژ)

برنده: خماشین منو بران

بهترین فیلمبرداری

نامزدها: تل ماسه، کوچه کابوس، قدرت سگ، تراژدی مکبث، داستان وست ساید

برنده: تل ماسه

بهترین چهره‌پردازی

نامزدها:رفتن آمریکا، کروئلا، تل ماسه، چشمان تامی فی، خاندان گوچی

برنده: چشمان تامی فی

بهترین تدوین

نامزدها:به بالا نگاه نکن، تل ماسه، پادشاه ریچارد، قدرت سگ، تیک تیک .. بوم

برنده: تل ماسه

بهترین طراحی لباس

نامزدها:کروئلا، سیرانو، تل ماسه، کوچه کابوس، داستان وست ساید

برنده: کروئلا

بهترین طراحی تولید

نامزدها: تل ماسه، کوچه کابوس، قدرت سگ، تراژدی مکبث، داستان وست ساید

برنده: تل ماسه

بهترین صدا برداری

نامزدها:بلفاست، تل ماسه، زمانی برای مردن نیست، قدرت سگ، داستان وست ساید

برنده: تل ماسه

بهترین مستند کوتاه

نامزدها: شنیدنی، مرا به خانه هدایت کن، ملکه بسکتبال، سه آهنگ برای بی‌نظیر، وقتی ما قلدر بودیم

برنده: ملکه بسکتبال

بهترین فیلم کوتاه

نامزدها: لباس زنانه، خداحافظی طولانی، در ذهن من، لطفا دست نگهدارید، بگیر و بدو

برنده: خداحافظی طولانی

بهترین انیمیشن کوتاه

نامزدها: امور هنری، بستیا، باکسبالت، رابین رابین، برف پاک‌کن

برنده: برف پاک کن

بهترین موسیقی متن

نامزدها: به بالا نگاه نکن، تل ماسه، انکانتو، مادران موازی، قدرت سگ

برنده: تل ماسه

بهترین جلوه‌های ویژه بصری

نامزدها: تل ماسه، انسان آزاد، زمانی برای مردن نیست، شانگ چی و افسانه ده پادشاه، مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست

برنده: تل ماسه

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین