کد خبر: ۷۶۴۸۵
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۸۷ - ۱۴:۲۹
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب : تنها 46 درصد منابع بانکی در بنگاههای کوچک استفاده می شود. 

به گزارش سرویس اقتصادی آفتاب به نقل از خانه صنعت کاران ایران، "غلامرضا مصباحی مقدم "-نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی-در مراسمی با حضور نمایندگان خانه صنعت کاران طی سخنانی در مورد تشدید تورم ناشی از افزایش نقدینگی در طول 2 سال گذشته، گفت:«برداشت از حساب ذخیره ارزی و تزریق به بنگاه های زودبازده به دلیل پراکنده بودن طرح های کوچک و عدم نظارت کافی کارآمد نبوده است». 

نماینده مجلس هشتم با بیان این که در حال حاضر تنها 46 درصد منابع در بنگاههای کوچک استفاده شده است،انحراف باقی این منابع را مورد اشاره قرار داد و گفت: «آثار تورمی این انحراف در حال حاضر نمایان شده است». 

وی خاطر نشان کرد:«حجم نقدینگی ایجاد شده تنها با هدایت به سمت تولید قابل مهار است.» 

مصباحی مقدم در ادامه گفت:«با توجه به اجرای اصل 44 قانون اساسی، دولت تا سال 93 خورشیدی مکلف به واگذاری شرکتهای دولتی به بخش غیر دولتی است و بر این اساس در این دوره سهم دولت در اقتصاد از 80 درصد کنونی به 20 درصدکاهش می یابد». 

به گفته وی در این راستا سهم بخش تعاون نیز از 3 درصد به 25 درصد افزایش خواهد یافت. 

همچنین دراین مراسم"سید محمد موسوی" -رییس خانه صنعت کاران ایران- با تاکید بر اجرای موزون و متناسب قوانین این حوزه گفت:«عدم انطباق قوانین و دستورالعمل های دولتی، تولید کنندگان بخش صنعت را سر درگم کرده است.» 

موسوی اظهار داشت:«مشکلات بخش تولید با سیستم اقتصادی کشور گره خورده است و دولت باید تمام قوانین را موزون و متناسب اجرا کند». 

وی با اشاره به کاهش نرخ سود بانکی گفت:«دولت ضمن این اقدام با صدور بخشنامه های مختلف تولید کننده را مکلف به ثابت نگه داشتن قیمت کالا می کند که این امر تولید کنندگان این بخش را با مشکلات بسیاری مواجه ساخته است.» 

موسوی با بیان اینکه احداث کارخانه از اهمیت چندانی برخوردار نیست ،اظهار داشت:«در شرایط فعلی حفظ کارخانه های موجود بر احداث کارخانه ارجحیت دارد و برای نیل به این هدف کارخانجات باید در یک فضای سالم فعالیت کنند.»

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x