کد خبر: ۷۶۵۰۷۸
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۳
در کشور یک هزار و ۷۰۰ تولید کننده تجهیزات پزشکی و حدود دو هزار فعال اقتصادی برای واردات این کالا‌ها فعالیت دارند. همچنین سه هزار شرکت توزیع کننده در حوزه‌های مختلف از جمله توزیع، خدمات پس از فروش و کنترل کیفی در عرصه تجهیزات پزشکی کار می‌کنند.
آفتاب‌‌نیوز :

سرپرست اداره‌ کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در حوزه تجهیزات پزشکی سهمیه ارزی نخواهیم داشت گفت: ۱۱ هزار متخصص شاغل در حوزه تجهیزات پزشکی کشور داریم.

روح‌الله مزینانی در این باره اظهارداشت: اما در مجموع حدود ۳۰ هزار نفر متخصص تجهیزات پزشکی در کشور تربیت شده اند و ظرفیت بکارگیری آنها در کشور وجود دارد.

وی اظهار داشت: حدود ۳۶۰ هزار قلم IRC تجهیزات پزشکی در کشور وجود دارد که ۱۲۰ هزار قلم، وارداتی و ۶۰ هزار قلم IRC نیز واردات برای تولیدات داخلی است.

مزینانی افزود: در کشور یک هزار و ۷۰۰ تولید کننده تجهیزات پزشکی و حدود دو هزار فعال اقتصادی برای واردات این کالاها فعالیت دارند. همچنین سه هزار شرکت توزیع کننده در حوزه های مختلف از جمله توزیع، خدمات پس از فروش و کنترل کیفی در عرصه تجهیزات پزشکی کار می کنند.

سرپرست اداره‌ کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: در حوزه تجهیزات پزشکی، رانت ویژه و خاصی وجود ندارد اما بی نظمی ها و تخلفاتی وجود دارد و باید با بازمهندسی فرآیندها، این موارد کنترل شود.

مزینانی خاطرنشان کرد: در حوزه تجهیزات پزشکی، چیزی به نام سهمیه ارزی نخواهیم داشت و سیاست تعدادی ارزی داریم و موارد نیز به دقت کنترل خواهد شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین