کد خبر: ۷۶۶۱۶۴
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۷
مدیر زندان رجایی شهر گفت: ​محکومین به قصاصی که بیش از ۱۰ سال در زندان رجایی شهر تحمل کیفر می‌نمودند با رضایت اولیاء دم آزاد و زندگی دوباره‌ای را آغاز کردند.
آفتاب‌‌نیوز :

مدیر زندان رجایی شهر گفت: ۷ نفر از محکومینی که به اتهام قتل عمد در انتظار اجرای حکم قصاص بودند با پیگیریهای بی‌وقفه واحد مددکاری و اخذ رضایت از اولیاء دم، سال جدید را با سرنوشتی متفاوت آغاز نمودند.

عزیزی گفت: با پیگیریهای انجام شده واحد مددکاری و پس از برگزاری جلسات متعدد مصالحه با خانواده مقتول، رضایت آن‌ها جلب و به این ترتیب اولیاء دم از حق قانونی و شرعی خود گذشت کردند.

وی در ادامه افزود: بروز اغلب جرائم خاص توسط مددجویان به دلیل پایین بودن آستانه تحمل، وجود برخی از فشارهای روانی و در عین حال‌عدم برخورداری آنان از مهارت کنترل خشم بوده است.

مدیر زندان رجایی شهر تصریح نمود: امیدواریم بتوانیم ضمن فرهنگ‌سازی مناسب و برگزاری برنامه‌های اصلاحی و تربیتی در حوزه‌های مختلف برای مددجویان این آسیب را به حداقل برسانیم.

عزیزی برنامه‌های اصلاحی و تربیتی را زمانی نتیجه بخش دانست که مددجویان فرایند دوره‌های آموزشی در رشته‌های مختلف را به نحو مطلوب و شایسته سپری نمایند.

شایان ذکر است: محکومین به قصاص بین ۱۲ تا ۲۱ سال در زندان رجایی شهر تحمل کیفر نموده که با رضایت اولیاء دم آزاد و به کانون خانواده بازگشتند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین