کد خبر: ۷۶۶۹۳۹
تاریخ انتشار : ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۸

زلنسکی خواهان دیدار مستقیم با پوتین شد

زلنسکی با تاکید بر اینکه فقط آغاز گر جنگ می‌تواند آن را متوقف کند گفت: هر انسان سالمی راه دیپلماتیک را بر راه حل نظامی ترجیح می‌دهد.
زلنسکی خواهان دیدار مستقیم با پوتین شد
آفتاب‌‌نیوز :

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین با تاکید بر ضرورت دیدار رو در رو و مستقیم با ولادیمیر پوتین گفت که تنها آغازگر جنگ است که می‌تواند آن را متوقف کند.

به گزارش تارنمای شبکه خبری اسکای نیوز، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهوری اوکراین در گفتگو با این شبکه خبری گفت که دیدار رو در رو با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه تنها راه دیپلماتیک برای پایان جنگ است.

زلنسکی افزود: تنها کسانی می‌توانند جنگ را متوقف کنند که آغازگر آن بوده اند.

زلنسکی در پاسخ به این پرسش که که آیا همچنان بر دیدار با پوتین اصرار دارد و آیا فکر می‌کند که گفتگو‌ها به جنگ پایان می‌دهد یا خیر، خاطرنشان کرد: فقط آغاز گر جنگ می‌تواند آن را متوقف کند. وی همچنین افزود: هر انسان سالمی راه دیپلماتیک را بر راه حل نظامی ترجیح می‌دهد.

زلنسکی در ادامه گفت که از کشته شدن در این جنگ هراسی ندارد هرچند خانواده اش نگران این موضوع هستند.

پوتین در تاریخ دوشنبه ۲۱ فوریه (۲ اسفندماه) ضمن انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو اعلام کرد کشورش استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانتسک را به رسمیت شناخته و در کاخ کرملین قرارداد‌های همکاری و دوستی را با سران این جمهوری‌ها امضا کرد.

وی بامداد پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ماه) نیز در یک سخنرانی در تلویزیون ملی روسیه، از اقدام نظامی در دونباس خبر داد و از نیرو‌های اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین