کد خبر: ۷۶۷۱۹۷
تاریخ انتشار : ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۶
سخنگوی علوم پزشکی گیلان گفت: متاسفانه شاهد افزایش عادی انگاری ها هستیم و از آن حساسیتی که قبلا مردم برای تزریق دزهای تکمیلی داشتند، کم شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر فردین مهرابیان در پاسخ به این سوال که «مهمترین عوامل عدم استقبال مردم از تزریق دز سوم چیست؟»، اظهار کرد: متاسفانه برخی از مردم تصور می کنند که با تزریق دو دز واکسن ایمنی مناسبی در بدن آنان ایجاد می شود و لذا جدیت لازم برا تزریق دز سوم را ندارند که این تصور غلط است.

وی با بیان اینکه تزریق دز سوم برای افزایش ایمنی بدن لازم و ضروری است، افزد: با تزریق دز سوم هم از میزان ابتلا به بیماری کرونا کاسته می شود و هم در صورت ابتلا زمان و شدت بیماری و حتی مرگ و میز به صورت معناداری کاهش می یابد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از دیگر عوامل عدم استقبال مردم نسبت به تزریق دز سوم را کاهش میزان بیماران و بستری ها دانست و گفت: متاسفانه شاهد افزایش عادی انگاری ها هستیم و از آن حساسیتی که قبلا مردم برای تزریق دزهای تکمیلی داشتند، کم شده است.

مهرابیان، با بیان اینکه در بسیاری از مواقع با تزریق دو دز واکسن امور جاری افراد در جامعه انجام می شود، تصریح کرد: عامل بازدارنده در مکان های عمومی وجود ندارد . مردم دیگر مجبور به تزریق دز سوم نیستند و لذا انگیزه برای تزریق کاهش یافته است.

وی ترس از تزریق واکسن را از دیگر عوامل پوشش کم دز سوم دانست و یادآور شد: ترس از دز سوم منشا علمی ندارد و متاسفانه برخی برداشت های نادرست درباره واکسن در جامعه شایع شده که در نتیجه شاهد ایجاد مقاومت در برابر تزریق دز سوم هستیم.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با اشاره به پوشش ۴۷ درصدی دز سوم واکسن کرونا در استان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۴۵ بیماری بستری مبتلا به کرونا داریم که ۲۱ نفر آنان بدحال هستند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین