کد خبر: ۷۶۷۲۷
تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۳۸۷ - ۱۳:۳۴
با هدف استیفای حقوق ملت؛
آفتاب‌‌نیوز : رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت سالروز شهدات سربازان اسلام در هیئتهای مؤتلفه اسلامی، با اشاره به اینکه در بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر نمایندگان با ایشان مسیر قوای دیگر مشخص است هر گونه تخطی از قوانین مجلس را مستوجب عقوبت و خلل در سنت و نظم الهی و عین بی عدالتی خواند. 

علی لاریجانی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز یکشنبه پیام رهبر معظم انقلاب در افتتاح مجلس هشتم را سند مهمی برای مشخص کردن مبانی فعالیت مجلس توصیف و خاطر نشان کرد: در تحقق دو عنصر اصلی پیشرفت و عدالت مماشات نخواهیم کرد و با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر نمایندگان با ایشان مسیر قوای دیگر نیز مشخص است و هرگونه تخطی ازقوانین مجلس نه تنها مغایربا قوانین جاری کشور و مستوجب عقوبت است بلکه خلل در سنت و نظم الهی و عین بی عدالتی محسوب می شود.

وی گفت : نگاه رهبر انقلاب از جهتی مسئولیتی سنگین بر دوش نمایندگان قرار می دهد که در اقدامات خود همیشه سنجشی خدایی داشته باشند و شغل خود را در عرفیات جاری امروز فانی نکنند و باید تلاش کنیم مجلس را نماینده جریان پاسخگویی به نیازهای ملت در راستای مسئولیت الهی قرار دهیم.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: اشاره رهبر انقلاب بر تدابیر میان قوه ای جهت حل اختلاف دیدگاه ها و سلایق مبتنی بر قانون اساسی و بهره گیری از دیدگاه مفسران قانون اساسی و آراء نخبگان ما را مصمم تر می کند که با متدولوژی مشخص همکاری قوا را نظم ببخشیم.

لاریجانی خاطر نشان کرد : پاک زیستن و عمل شفاف نمایندگان در ایفای وظایف خویش یعنی قوانین جامع و تعدیل ناپذیر و کارشناسی شده و ناظر بر مشکلات مردم و نظارت روشن مبنای عمل مجلس هشتم قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه با اشاره به سفر خاویر سولانا به ایران با تاکید بر اینکه ایران از حل و فصل موضوع هسته ای در مسیر مذاکره استقبال می کند بیان داشت: ما متذکر می شویم که خواست ملت ایران مطابق با نظامات بین المللی است و کشورهای قدرتمند نباید در مقابل ایران دارای تئوری نسیان باشند که این وقت گذرانی خواهد بود.

رئیس مجلس با اشاره به اینکه مجلس دراستیفای حقوق ملت با هوشیاری حضور دارد اضافه کرد: بسته پیشنهادی 1+5 در مجلس بررسی خواهد شد.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین