کد خبر: ۷۶۷۳۱۷
تاریخ انتشار : ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۲

بلایی که خوردن مداوم آب یخ سرتان می‌آورد

خوردن مداوم آب سرد، مزاج معده و اعضاء مجاور مثل کبد را به سمت سردی می‌برد و باعث بروز بیماری می‌شود؛ بیماری نوعی خروج از اعتدال است.
بلایی که خوردن مداوم آب یخ سرتان می‌آورد
آفتاب‌‌نیوز :

محمد انصاری‌پور با بیان اینکه سلول‌های بدن برای سالم ماندن نیاز دارند که فضای اطراف آن‌ها عاری از سموم باشد، اظهار کرد: این فضا همان مایع میان‌بافتی است.

وی افزود: این مایع میان‌بافتی و غذایی که به سلول‌ها می‌رسد در طب سنتی «رطوبات ثانویه» نامیده می‌شود؛ اگر فضای اطراف سلول‌ها تمیز نباشد یعنی سموم و فضولات غذایی به خوبی دفع نشود، سلول‌ها نمی‌توانند به درستی کار کنند و غذای آن‌ها هم آلوده و سمی می‌شود.

این دستیار تخصصی طب سنتی ایران تصریح کرد: هضم، نوعی تغییر و استحاله است بنابراین وقتی که در طب سنتی چهار هضم در نظر می‌گیرند منظور تغییراتی است که در خوراکی‌ها رخ می‌دهد.

انصاری‌پور یادآور شد: هضم اول در معده و دستگاه گوارش رخ می‌دهد تا غذا را برای جذب توسط کبد آماده کند هضم دوم به بعد که در کبد، عروق و اعضاء رخ می‌دهد امروزه تحت عنوان متابولیسم شناخته می‌شود یعنی تغییراتی بیوشیمیایی در حد مولکول‌ها است مثلا نشاسته به قند‌های ساده شکسته می‌شود.

وی تصریح کرد: حکمای قدیم با اینکه میکروسکوپ نداشته و تغییرات شیمیایی در این حد را نمی‌دانستند، اما به مراحل مختلف تغییرات مواد غذایی آشنا بوده‌اند.

این دستیار تخصصی طب سنتی ایران افزود: در صورت نقصان عملکرد سلول‌های هر عضو عملکرد آن عضو دچار اختلال می‌شود، چون سلول واحد ساختمانی هر عضو است.

انصاری‌پور متذکر شد: در این صورت مثلا تیروئید از ترشح کافی هورمون سر باز می‌زند یا ترشح اسید و آنزیم‌های معده دچار اختلال می‌شود این اختلال یعنی همان بروز بیماری است.

وی خاطرنشان کرد: خوردن مداوم آب سرد، مزاج معده و اعضاء مجاور مثل کبد را به سمت سردی می‌برد و باعث بروز بیماری می‌شود؛ بیماری نوعی خروج از اعتدال است.

این دستیار تخصصی طب سنتی یادآور شد: یکی از علل مهم بروز بیماریها، تجمع سموم در اطراف سلولهاست که علاوه بر برهم زدن تعادل عضوی می‌تواند مانع تغذیه مناسب سلول‌ها شده و از عملکرد صحیح عضو جلوگیری کند.

منبع: ساتی جامع طب سنتی ایران

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین