کد خبر: ۷۶۷۴۸۲
تاریخ انتشار : ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۷
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس خبر داد

بازار پرندگان وحشی فریدونکنار بسته شد

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس یازدهم از بسته شدن همیشگی بازار پرندگان وحشی فریدونکنار با ورود دستگاه قضایی خبر داد.
بازار پرندگان وحشی فریدونکنار بسته شد
آفتاب‌‌نیوز :

سمیه رفیعی با بیان اینکه بازار پرندگان وحشی فریدون‌کنار سال‌هاست به دغدغه جدی فعالان محیط زیست تبدیل شده است، گفت: فروش غیرقانونی انواع پرندگان وحشی در این بازار غیرقانونی از حدود یک دهه قبل موجب افزایش قابل توجه شکار غیرمجاز پرندگان مهاجر شده است.

نماینده تهران در مجلس گفت: پیش از این فروش پرندگان حمایت شده بخصوص در فصول مهاجرت بسیار محدود و به صورت زیرزمینی انجام می‌شد. متأسفانه با ایجاد بازار پرندگان فریدون‌کنار به صورت غیرقانونی ضمن افزایش تقاضای خرید پرندگان حمایت شده و ایجاد چرخه مالی بالا، عملا این محل به محملی برای فعالیت‌های غیرقانونی تبدیل شده بود که بعضا مورد حمایت برخی افراد با نفوذ نیز قرار می‌گرفت.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان این ادعا که ضعف برخورد سازمان حفاظت محیط زیست با این مساله موجب گسترش فعالیت شکارچیان غیرمجاز شده بود، گفت: تعطیلی بازار فروش پرندگان وحشی فریدونکنار سالها دغدغه و مطالبه جدی فعالان محیط زیست بود. فراکسیون محیط زیست مجلس از مدتها پیش پیگیر این موضوع بود و در مکاتبات و رایزنی‌های انجام شده و ارائه نظرات کارشناسی به قوه قضائیه خواستار تعطیلی بازار پرندگان وحشی فریدونکنار شده بود.

رفیعی افزود: خوشبختانه با نظر مثبت قوه قضائیه و دستور مقام محترم قضایی مقرر شد ضمن افزایش عوامل انتظامی و نیروهای محیط بانی از ورود خودروهای حامل پرندگان صید شده غیرمجاز از شهرستان‌ها و استان‌های همجوار به شهرستان فریدونکنار و ادوات صید جلوگیری شده و با متخلفان در این زمینه به شدت برخورد شود.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با استناد به دستور قضایی از تعطیلی همیشگی بازار پرندگان وحشی فریدونکنار خبر داد و ضمن تشکر از قوه قضائیه، دادگستری استان مازندران و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فریدونکنار گفت: صدور این دستور قضایی نشانه شناخت کامل مسئولان دستگاه قضایی از اهمیت حفاظت از تالاب‌ها و پرندگان مهاجر استان و اولویت بخشی به مقوله حفاظت است. امیدوارم سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل محیط زیست استان مازندران نیز با حمایتی که دستگاه قضایی در این خصوص انجام داده است با تمام قوا وارد عرصه شده و ضمن تقویت حفاظت از تالاب‌ها و پرندگان مهاجر استان، با هرگونه تخلف در این خصوص به صورت جدی برخورد کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین