کد خبر: ۷۶۷۴۹۴
تاریخ انتشار : ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۷

نخستین بندر پهپاد‌های جهان

نخستین ایستگاه پهپاد‌ها و وسایل نقلیه عمود پرواز برقی (وریپورت) جهان افتتاح شد. قرار است طی ۵ سال آینده ۲۰۰ ایستگاه مشابه در سراسر جهان ساخته شود.
نخستین بندر پهپاد‌های جهان
آفتاب‌‌نیوز :

ایستگاه «ایر-وان» (Air-One) در کاونتری قرار دارد و قرار است مرکزی برای از زمین بلند شدن و فرود پهپاد‌ها و وسایل نقلیه عمود پرواز از جمله خودرو‌ها و تاکسی‌های پرنده باشد.

به گفته شرکت «اوربن ایر پورت» سازنده «ایر-وان» در انگلیس، این سایت به عنوان طراحی برای بیش از ۲۰۰ ایستگاه پهپاد در سراسر جهان به حساب می‌آید که قرار است طی ۵ سال آینده ساخته شوند.

ریکی ساندهو بنیانگذار و مدیر ارشد این شرکت می‌گوید: افتتاح ایر-وان اهمیت زیادی دارد و نشان دهنده سرآغاز عصر جدید حمل ونقل، عصر عدم انتشار گاز‌های گلخانه‌ای و سفر‌های بدون ترافیک در شهر‌ها است. خودرو‌ها در جاده و قطار‌ها روی ریل حرکت می‌کنند. هواپیما‌ها نیز فرودگاه دارند. اکنون وسایل نقلیه عمود پرواز برقی نیز یک بندر هوایی شهری دارند.

نخستین بار خبر افتتاح «ایر-وان» در اکتبر ۲۰۲۱ میلادی اعلام شد، اما این سایت به طور رسمی دیروز افتتاح شد. به گفته ساندهو طراحی، ساخت و عملیاتی کردن این سایت در ۱۵ ماه انجام شده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین