کد خبر: ۷۶۷۸۱۳
تاریخ انتشار : ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۹

خبر فوق العاده برای عاشقان «هری پاتر»

یک نسخه پیش از انتشار نخستین کتاب «هری پاتر» نوشته «جی. کی. رولینگ» به زودی در یک حراجی به مزایده گذاشته می‌شود و انتظار می‌رود به قیمت چشمگیری به فروش برسد.
خبر فوق العاده برای عاشقان «هری پاتر»
آفتاب‌‌نیوز :

یک نسخه پیش از انتشار از سری اول کتاب‌های «هری پاتر» که توسط «جی. کی. رولینگ» نوشته شده است در هفته جاری به مزایده گذاشته خواهد شد و انتظار می‌رود دست کم به قیمت ۲۰،۰۰۰ پوند فروخته شود.

این کتاب که نسخه تصحیح‌نشده و اولیه کتاب محسوب می‌شود، در حقیقت تنها نسخه پیش از انتشار سری اول «هری پاتر» است.

این اثر در ۲۸ آوریل در حراجی «فاین بوکس اند ورکس آن پیپر» ارائه خواهد شد و ارزش تقریبی آن بین ۲۰،۰۰۰ تا ۳۰،۰۰۰ پوند برآورد شده است.

البته یک نسخه امضاشده از چاپ اول کتاب «هری پاتر و سنگ جادو» نیز به زودی در حراجی ارائه خواهد شد و انتظار می‌رود بین ۲۵،۰۰۰ تا ۲۸،۰۰۰ پوند فروخته شود.

البته پیش‌تر نیز یکی از کتاب‌های چاپ نخست «هری پاتر» در یک حراجی صد‌ها هزار دلار فروخته شد و رکورد جدیدی را به ثبت رساند. این کتاب یکی از نخستین نسخه‌های جلد سخت «هری پاتر و سنگ جادو» است که در سال ۱۹۹۷ و در بریتانیا به چاپ رسید و با ایجاد تغییراتی جزئی در عنوان، در ایالات متحده منتشر شد. این کتاب به قیمت ۴۷۱،۰۰۰ دلار فروخته شد تا رکورد جهانی جدیدی برای فروش یک داستان قرن بیستمی به ثبت برسد.

«جی. کی. رولینگ» نویسنده بریتانیایی پس از «هری پاتر و سنگ جادو» نگارش کتاب‌های بیشتری درباره ماجرای «هری پاتر» را ادامه داد و بیش از ۵۰۰ میلیون نسخه از این کتاب‌ها را در سراسر جهان به فروش رساند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین