کد خبر: ۷۶۸۴۳۰
تاریخ انتشار : ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۰

تنفس هوای قابل قبول در تهران

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در حالی کیفیت هوای تهران امروز (۱۰ اردیبهشت ماه) در وضعیت قابل قبول قرار دارد که با آغاز تردد خودروها و انباشت آلاینده‌ها در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.
تنفس هوای قابل قبول در تهران
آفتاب‌‌نیوز :

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبح امروز (۱۰ اردیبهشت ماه) با آغاز تردد خودروها بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و با توجه به عدم وزش باد مؤثر کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

به‌تدریج با تقویت ناپایداری جوی و رگبار پراکنده در طول روز همراه با افزایش تندی باد شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم می‌شود. این شرایط جوی تا اواخر وقت شنبه ادامه دارد و برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

کاهش نسبی تندی باد تا صبح روز یکشنبه (۱۱ اردیبهشت ماه) همزمان با افزایش تردد خودروها باعث افزایش غلظت ذرات معلق در مناطق پرتردد خواهد شد که کاهش کیفیت هوا را به‌دنبال دارد.

در طول روز به‌تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد که سبب پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوا خواهد شد، هرچند با وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات بعدازظهر احتمال گسیل و انتشار گردوخاک در مناطق مستعد به‌ویژه در جنوب و جنوب غربی شهر تهران وجود دارد.

با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی یکشنبه، کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۵ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین