کد خبر: ۷۶۸۴۸۰
تاریخ انتشار : ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۲

نخستین مرکز «آب و هوای خنثی» احداث شد

قرار است نخستین مرکز «آب و هوای خنثی» آلمان با نصب چند هزار پنل خورشیدی ساخته شود. این مرکز انرژی مورد نیاز خود را در محل تامین می‌کند.
نخستین مرکز «آب و هوای خنثی» احداث شد
آفتاب‌‌نیوز :

قرار است شرکت معماری «پاپولوس» (Populous) یک مرکز چند منظوره در مونیخ طراحی کند. این سازه که نخستین استادیوم «آب وهوا-خنثی» لقب گرفته در بخش خارجی شامل فضای سبز قابل توجهی است و بخش اعظم نیروی مورد نیاز خود را از هزاران پنل خورشیدی دریافت می‌کند.

این مرکز چند منظوره کنسرت و کنگره (MUCCC) در نزدیکی فرودگاه مونیخ و یک مرکز فناوری و نوآوری ساخته می‌شود. ارتفاع سازه مذکور به حدود ۳۴ متر می‌رسد و به شکل دایره است، البته یک نکته متمایز با بقیه ساختمان‌های مشابه دارد. ساختار پشتیبانی سازه در بخش خارجی آن قرار دارد.

طرح مذکور با توجه به حفظ محیط زیست ساخته و برای این منظور مواد بازیافتی به کار گرفته می‌شود. همچنین انرژی مورد نیاز سازه در محل آن تامین می‌شود.

شرکت پاپولوس در این باره می‌گوید: برای نخستین بار در آلمان، یک مرکز چند منظوره «آب وهوا خنثی» ساخته می‌شود که هدف آن کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای حین ساخت و مدیریت صحیح در مرحله عملیاتی است. نصب چند هزار پنل خورشیدی روی سقف این مرکز و اطراف آن همراه با پتانسیل انرژی زمین گرمایی و گرمایش منطقه ای، تضمین می‌کند که انرژی برای بهره برداری از این مرکز می‌تواند در محل تولید و تامین شود.

داخل این مرکز با ظرفیت ۲۰ هزار تماشاچی برای کنسرت و رویداد‌های تلویزیونی، صندلی‌ها به شکل نعل اسب تنظیم می‌شوند.

یک هتل و پارکینگ خودرو در نزدیکی نیز احداث می‌شوند. پیش بینی می‌شود این سازه در ۲۰۲۷ میلادی عملیاتی شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین