کد خبر: ۷۶۹۲۰۸
تاریخ انتشار : ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۶

بهترین راه برای خانه‌دار شدن کارگران

یک فعال حوزه کار، بهترین راه برای خانه دار شدن کارگران را تشکیل تعاونی‌های مسکن کارگری و اختصاص زمین رایگان به آن‌ها می‌داند. به گفته وی اجاره بها به خصوص در حاشیه شهر‌ها کمر کارگران را شکسته و لازم است دولت به بحث مسکن کارگران ورود کند.
بهترین راه برای خانه‌دار شدن کارگران
آفتاب‌‌نیوز :

رحمت الله پورموسی تامین مسکن ارزان را از مطالبات کارگران عنوان کرد و گفت: در حال حاضر وضعیت اجاره بهای مسکن به خصوص درحاشیه شهر‌ها سرسام آور است و اجاره بها کمر کارگران را شکسته است به نحوی که کارگران توان پرداخت اجاره‌های سنگین مسکن را ندارند.

وی افزود: هزینه‌های مسکن و اجاره بها بخش اعظمی از هزینه‌های سبد معیشت خانوار‌های کارگری را شامل می‌شود و اگر دولت به بحث مسکن کارگران ورود کند تا آن‌ها از حالت اجاره نشینی خارج شوند کمک بزرگی به سبد معیشت کارگران خواهد بود.

این فعال حوزه کار با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن، گفت: این طرح با هدف خانه دار شدن اقشار مختلف جامعه به راه افتاده و جنبه عمومی دارد، ولی اگر بخواهیم به طور ویژه کارگران را درنظر بگیریم می‌توانیم در قالب تعاونی‌های مسکن اقدام کنیم.

پورموسی گفت: معتقدم بهترین راهکار برای خانه دار شدن کارگران، تعاونی‌های مسکن کارگری است که می‌توان آن‌ها را به تشکل‌های کارگری واگذار کرد یا تعاونی‌های مسکن کارگری را با عضویت کارگران تشکیل داد.

به گفته وی، با توجه به آنکه کارگران توان پرداخت اقساط وام‌های مسکن را ندارند، باید زمین به طور رایگان اختصاص یابد و اگر امتیازات خاصی به لحاظ پرداخت تسهیلات و ساخت و ساز درنظر گرفته می‌شود، این امتیازات برای کارگران ویژه و جداگانه باشد.

این فعال حوزه کار گفت: ساخت و ساز از طریق تعاونی‌های مسکن کارگری ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر است و موجب می‌شود کارگران زودتر خانه دار شوند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین