کد خبر: ۷۶۹۵۱۳
تاریخ انتشار : ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۷

فدراسیون: بدنسازی زنان ممنوع نیست

فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در واکنش به خبر‌های منتشر شده در چند روز اخیر اعلام کرد: بدنسازی برای بانوان به هیچ عنوان ممنوع نیست و هم اکنون میلیون‌ها نفر از بانوان کشور مشغول فعالیت در رشته بدنسازی هستند.
فدراسیون: بدنسازی زنان ممنوع نیست
آفتاب‌‌نیوز :

مدیر روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام روز چهارشنبه در خصوص خبر مربوط به ممنوعیت فعالیت بانوان در رشته پرورش اندام توضیحاتی را ارائه کرد.

حسین جمشیدی تاکید کرد: تربیت داورانی در رشته‌های مچ اندازی، فیتنس چلنج و پاورلیفتینگ بانوان و دو اعزام بین‌المللی بانوان به رقابت‌های مچ‌اندازی قهرمانی آسیا نشان می‌دهد که بخش بانوان برای فدراسیون بدنسازی از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. در مصاحبه اخیر رییس فدراسیون بدنسازی نیز دقیقا به تمام این مسائل اشاره شده است.

در این مصاحبه نصیرزاده به این موضوع اشاره کرده که رشته پرورش اندام برای بانوان در ایران ممنوع است، البته با توجه به نوع پوشش زنان در این رشته در رقابت‌های خارجی هیچ فعالیتی تاکنون در این رشته انجام نشده و از این پس نیز انجام نخواهد شد. متاسفانه برخی افراد با تحریف صحبت‌های رییس فدراسیون کلمه «بدنسازی» را جایگزین کلمه «پرورش اندام» کردند که کاملا دو معنای متفاوت دارند.

جمشیدی در ادامه تصریح کرد: فدراسیون از همین طریق به صراحت اعلام می‌کند بدنسازی برای بانوان به هیچ عنوان ممنوع نیست و هم اکنون هزاران باشگاه در سراسر کشور در این بخش فعالیت می‌کنند و میلیون‌ها نفر از بانوان کشور نیز مشغول فعالیت در رشته بدنسازی در باشگاه‌ها هستند. همچنین فدراسیون همواره با تربیت مربیان با دانش و برگزاری کلاس‌های آموزشی سعی در بالا بردن سطح آگاهی مربیان و ورزشکاران در بخش بانوان و آقایان داشته و دارد.

وی در پایان اضافه کرد: فعالیت بانوان در بخش همگانی و در سطح باشگاه‌ها در رشته بدنسازی بدون هیچ مشکلی ادامه خواهد داشت و در بخش قهرمانی نیز بانوان در سه رشته مچ‌اندازی، فیتنس چلنج و پاورلیفتینگ فعالیت دارند که پوشش رسمی آن‌ها نیز به زودی با هماهنگی فدراسیون و وزارت ورزش به تصویب می‌رسد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین