کد خبر: ۷۶۹۵۸۱
تاریخ انتشار : ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۲

بررسی مسمومیت با متانول در هرمزگان توسط وزارت بهداشت

تیم واکنش سریع معاونت درمان وزارت بهداشت برای بررسی موضوع مسمومیت بیماران با متانول، در استان هرمزگان حضور یافت.
بررسی مسمومیت با متانول در هرمزگان توسط وزارت بهداشت
آفتاب‌‌نیوز :

با حضور تیم اعزامی واکنش سریع معاونت درمان وزارت بهداشت، موضوع مسمومیت با متانول در استان هرمزگان مورد بررسی قرار گرفت.

این تیم با حضور دکتر مشکینی معاون مرکز نظارت و اعتباربخشی امور درمان معاونت درمان وزارت بهداشت، دکتر حسنیان فوق تخصص مسمومیت (از گروه آموزشی توکسیکولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی) به همراه مسئولان دانشگاهی هرمزگان از شامگاه سه‌شنبه (۱۳ اردیبهشت) به بررسی میدانی شرایط بیماران با مسمومیت متانول در بندرعباس و شهرهای همجوار در بیمارستان‌های مرکز ارجاع دانشگاه علوم پزشکی و نحوه مدیریت درمان بیماران پرداختند.

این گزارش حاکیست، در جلسه مدیریت بحران نیز که با حضور مدیران دانشگاهی و استانی و گروه‌های بالینی از جمله متخصصان داخلی، طب اورژانس، مسمومیت و ریه برگزار شد، با توجه به افزایش تعداد مسمومین، ضمن بررسی تعداد موارد گزارش شده و پرونده‌های بیماران، بر آموزش پروتکل‌های درمانی و آماده‌باش کلیه مراکز تاکید شد.

بر اساس این گزارش، با توجه به‌ تعداد مراجعین تخت‌های ICU به تعداد کافی جهت درمان مسمومین الکلی اختصاص یافته و مقرر شده از ظرفیت سایر بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی استفاده شود.

بنا بر اعلام وبدا، همچنین در خصوص تامین دارو و ملزومات درمان بیماران تمهیدات لازم اتخاذ شده و برنامه‌ریزی لازم جهت افزایش تخت دیالیز و افزایش موقت ظرفیت درمانی مورد نیاز این بیماران صورت گرفته است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین