کد خبر: ۷۶۹۹۴۰
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
تاریخ انتشار : ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۰
چگونه حاکمیت یکدست با در اختیار داشتن تمام ابزار‌ها نمی‌تواند جلوی قاچاق را بگیرد؟
هر روز شاهد افزایش افسارگسیخته قیمت انواع کالا‌ها هستیم و کمر مردم زیر بار گرانی‌های لحظه‌ای خم شده است. نان، گوشت، روغن و در مواردی ماکارونی از نیاز‌های اساسی و ضروری زندگی مردم هستند. اینکه همزمان با عید فطر، بعضی از این کالا‌ها نایاب، بعضی از آن‌ها کمیاب و بقیه گران شدند و مسئولین مرتبط با نان سخن از طرح عرضه نان با کارت ملی و الزام مردم به خرید مازاد بر سهمیه ضروری با قیمت آزاد به میان آورده‌اند، کاری شبیه انداختن جرقه به انبار باروت کرده‌اند. آیا دولتمردان مطمئن هستند افرادی با این قبیل طرح‌ها درصدد گذاشتن پوست خربزه به زیر پای دولت نیستند؟ اگر واقعاً مشکلات کنونی را قاچاقچی‌ها به وجود آورده‌اند، چگونه است که این حاکمیت یکدست با در اختیار داشتن تمام ابزار‌ها نمی‌تواند جلوی قاچاق را بگیرد؟
آفتاب‌‌نیوز :

روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله خود با عنوان «اعلام خطر جدی!» به قلم حجت الاسلام والمسلمین مسیح مهاجری، مدیرمسئول نوشته است: نان، حتی در دوران جنگ تحمیلی هم گران نشد. خودم از نخست‌وزیر دوران دفاع مقدس در همان زمان شنیدم که گفت امام خمینی شنیده بودند قرار است دولت نان را یک ریال گران کند، بلافاصله به من گفتند به یچوجه نان را گران نکنید حتی یک ریال.

حالا با گذشت ۳۳ سال از پایان جنگ تحمیلی، دولتی که عنوان‌هائی از قبیل انقلابی و مردمی را بر خود گذاشته و مدعی است در حال انجام کار‌های جهادی است، نباید حتی سخن از گران کردن آرد و نان بگوید آنهم در زمانی که هر روز شاهد افزایش افسارگسیخته قیمت انواع کالا‌ها هستیم و کمر مردم زیر بار گرانی‌های لحظه‌ای خم شده است. نان، گوشت، روغن و در مواردی ماکارونی از نیاز‌های اساسی و ضروری زندگی مردم هستند. اینکه همزمان با عید فطر، بعضی از این کالا‌ها نایاب، بعضی از آن‌ها کمیاب و بقیه گران شدند و مسئولین مرتبط با نان سخن از طرح عرضه نان با کارت ملی و الزام مردم به خرید مازاد بر سهمیه ضروری با قیمت آزاد به میان آورده‌اند، کاری شبیه انداختن جرقه به انبار باروت کرده‌اند. آیا دولتمردان مطمئن هستند افرادی با این قبیل طرح‌ها درصدد گذاشتن پوست خربزه به زیر پای دولت نیستند؟ ما رسانه‌ای‌هائی که از دوران جنگ تحمیلی تاکنون نشیب و فراز‌های زیادی را دیده‌ایم و شاهد شیطنت‌های زیادی توسط نفوذی‌ها با هدف براندازی دولت‌ها و حتی نظام بوده‌ایم، اکنون با مشاهده تصمیمات عجیب و غریب در بدنه دولت، احساس خطر جدی نموده و از روی خیرخواهی این خطر را به دولتمردان اعلام می‌کنیم. با توجه به حضور تعداد زیادی از عناصر گروه انحرافی وابسته و دل‌بسته به دولت‌های نهم و دهم در مسئولیت‌های کلیدی دولت سیزدهم، نمی‌توان احتمال شیطنت نفوذی‌ها برای براندازی این دولت را نادیده گرفت. آقای رئیس‌جمهور این اعلام خطر را جدی بگیرید.

اگر پدید آمدن وضعیت بسیار ناپایدار و خطرناک کنونی کار نفوذی‌ها نباشد، باید آن را نتیجه ضعف مدیریت دولتمردان به ویژه وزرای اقتصادی دانست. آقای رئیس‌جمهور هم باید به این سؤال اساسی پاسخ بدهد که چقدر زمان لازم است تا ایشان متوجه شود که با گفتاردرمانی نمی‌توان کشور را اداره کرد. اینکه دولت و رسانه ملی دست به دست همدیگر بدهند و درصدد برآیند گرانی آرد و کمبود ماکارونی و نایاب شدن روغن را به گردن قاچاق شدن این کالا‌ها بیندازند، راه فرار مناسبی نیست. مردم، این قبیل ترفند‌ها را نمی‌پذیرند. فرافکنی و تمام کاسه‌کوزه‌ها را بر سر قبلی‌ها شکاندن هم بعد از ۸ ماه استقرار کامل دولت و حاکمیت یکدست، دیگر جواب نمی‌دهد.

اگر واقعاً مشکلات کنونی را قاچاقچی‌ها به وجود آورده‌اند، چگونه است که این حاکمیت یکدست با در اختیار داشتن تمام ابزار‌ها نمی‌تواند جلوی قاچاق را بگیرد؟ اگر مشکل آرد را جنگ اوکراین به وجود آورده، چرا تجاوز روسیه به اوکراین را با صراحت محکوم نمی‌کنید و برای منصرف کردن ولادیمیر پوتین از ادامه دادن به این تجاوز نظامی بسیار خطرناک که بخش مهمی از جهان را به قحطی تهدید می‌کند تلاش جدی نمی‌کنید؟ شما که می‌دانید تحریم‌ها در پدید آمدن این وضعیت نقش دارند، چرا برای به نتیجه رسیدن مذاکرات برجامی کار مؤثری انجام نمی‌دهید؟ شما که گفته بودید ما زندگی مردم را به مذاکرات گره نمی‌زنیم، حالا چرا هر روز گره‌های جدیدی به زندگی مردم می‌زنید؟

به این ترفند هم دلتان را خوش نکنید که رسانه‌های وابسته به دولت تلاش کنند انتقادکنندگان به وضعیت موجود که خودتان بانی آن هستید را ضدانقلاب و وابسته به آمریکا و صهیونیسم بنامند. دوران این قبیل برچسب‌زدن‌های بی‌پایه و اساس گذشته و مردم با چنین ترفندهائی کاملاً آشنا هستند. این واقعیت را درک کنید که مردم را نمی‌توان نسبت به منتقدان خیرخواه بدبین کرد. اکنون حتی نیرو‌های طرفدار خودتان هم به عملکرد‌های شما اعتراض دارند و اطلاع داریم که تلاش‌های درون‌گروهی هواداران دولت برای توجیه نیروهائی که مسأله‌دار شده‌اند همچون آب در هاون کوبیدن است. تصور نکنید کشور فاقد نیرو‌های کاردان و مدبر است. حالا که روشن شده شما نمی‌توانید از عهده حل مشکلات برآئید، شجاعانه کنار بروید و کار را به افراد کاردان بسپارید تا مردم و کشور را از این گرداب خطرناک نجات بدهند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۷
2
34
افرین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۷
16
3
شما که 8 سال اقدامات دولت قبل را توجیه کردید حالا تحمل دیدن دولتی که تورم 50% را تا این زمان به 36% رسانده ندارید. انتشار صورت های مالی شرکت های دولتی، رها سازی حریم منابع طبیعی. انتشار اسامی بدهکاران بانکی. مهار کرونا و.... چرا این همه دستاورد را سانسور میکنید. فقط 8 ماه گذشته. خیلی زود اقدام به تخریب کردید.
کی قباد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۷
3
14
مردم حال ندارن اعتراض کنن اتفاقی نمیفته مثل بقیه گرونی ها باهاش کنار میان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۷
0
11
بنزین را هم به همین دلیل گران کردند و می کردند...
زمانی که پول بی ارزش می شود ،این کار ها خود زنی است...
سیاست های پولی و مالی باید اصلاح شود...
کار هر کس نیست خرمن کوفتن ....
مسئولین اگر خودشون تخصص ندارند بهتره اطرافیانشان متخصص و کار کشته باشند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۷
1
16
درود به شرفت اقای مهاجری که حرف دل مردم را زدی بخدا دیگر خسته شدیم از این گرانیها
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۷
1
16
زنده باد آقای مسیح مهاجری حقگو و حق بین احسنت بر شما
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۷
1
12
تنم پاره شد وطنم تا کی دنبال لقمه ای نان باید جان داد شرم کنید ازحون شهیدان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۷
0
13
ازکدوم مردم حرف میزنی .مردم فقط مسئولین هستن ولاغیر .الباقی حق زندگی کردن ندارن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۷
1
12
مردم نباید هیچ گونه گرانی را بپذیرند و تحمل کنند و ... اعتراض کنند ...
درست می گوید افرین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۷
1
9
درسته افرین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
10
3
کمی هم انتقاد از دولتهای اصلاح طلب و خصوصا حسن روحانی داشته باشید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
0
10
اینکه علت گرانی راقاچاق می‌نامند. این اهانت به نیرو‌ها ی مسلح ومرزبانان ونیروهای انتظامی واطلاعات است. یعنی اینا عرضه جلوگیری از قاچاق ندارند پس چطور میخان جلو دشمن بایستند!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۸
13
3
به سایت دروغ پراکنی و ...پراکنی آفتاب خوش آمدید
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین