کد خبر: ۷۷۰۴۲۰
تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۳

تأیید مرگ یک زن آمریکایی بر اثر تزریق واکسن فایزر

طبق گزارش‌ها این زن ۳۶ ساله بر اثر "میوکاردیت" حاد قلبی که از عوارض جانبی واکسن کرونای فایزر بوده, جان خود را از دست داده است.
تأیید مرگ یک زن آمریکایی بر اثر تزریق واکسن فایزر
آفتاب‌‌نیوز :

طبق گزارشات جدیدی که توسط پزشکان آمریکایی منتشر شده, آزمایشات پس از مرگ یک مادر ۳۶ ساله بعد از یکسال نشان داده که او پس از تزریق واکسن کرونای "فایزر" جان خود را از دست داده است.

"ایندیپندنت" در این باره نوشت, آزمایش انجام شده پس از مرگ روی جسد "داون وولدریج" قبلاً بی‌نتیجه بود, اما در تحقیقاتی جدید اظهار شده است که مرگ غیرمنتظره او که ۱۱ روز پس از نخستین تزریق واکسن کرونای فایزر رخ داده, احتمالاً نتیجه واکسیناسیون بوده است.

جسد "وولدریج" در ژوئن سال گذشته توسط برادرش در خانه‌اش پیدا شده بود.

پزشک قانونی گفت که سوابق پزشکی این زن ۳۶ ساله تأیید می‌کند که او نخستین تزریق واکسن کووید۱۹ خود را در ۴ ژوئن انجام داده است.

"سوخویندر گاتائورا", یک پاتولوژیست به پزشکی قانونی گفت که بدن او در زمان مرگ سالم بوده و در گزارش سم شناسی هیچ نشانه‌ای از مصرف الکل یا مواد مخدر در سیستم او در آن زمان مشاهده نشده است. تنها نکاتی که به آن اشاره شده التهاب قلب، مایع در ریه‌های او و لخته کوچک روی ریه‌های او بوده است.

او اظهار داشت: بر اساس احتمالات، این زن مشکلات مرتبط با واکسن داشت. در نتیجه‌گیری من این محتمل‌ترین دلیل است. به احتمال زیاد "داون" در پاسخ به حمله کووید۱۹ جان خود را از دست داده است.

پس از مرگ او، سم شناسی و معاینه پس از مرگ انجام شد و در ابتدا، "غتاورا", دکتر پزشکی قانونی گفت که نتوانسته دلیلی برای مرگ داون ارائه دهد و اظهار داشت که یافته‌های پس از مرگ نامشخص است. اما اکنون آزمایش‌ها نشان می‌دهد به احتمال زیاد به دلیل تزریق واکسن کروای "فایزر" و میوکاردیت حاد قلب فوت کرده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین