کد خبر: ۷۷۰۹۰۸
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۶

عارف علوی خواستار تحقیقات قضایی درباره توطئه علیه عمران خان شد

یک ماه پس از برکناری عمران خان، حالا رئیس جمهوری پاکستان به دنبال انجام تحقیقات قضایی بابت اتهام توطئه خارجی علیه وی است.
عارف علوی خواستار تحقیقات قضایی درباره توطئه علیه عمران خان شد
آفتاب‌‌نیوز :

رئیس جمهوری پاکستان خواستار تحقیقات قضایی درباره توطئه علیه عمران خان شد

عارف علوی، رئیس جمهوری پاکستان درست یک ماه پس از آنکه عمران خان از سمت نخست وزیری برکنار شد حالا به دنبال تحقیقات بابت اتهام توطئه خارجی علیه اوست.

به گزارش پایگاه خبری republicworld،علوی با توجه به ضرورت بررسی توطئه احتمالی برای تغییر دولت پاکستان و با توجه به استفاده ادعایی از لفظ غیر دیپلماتیک توسط دونالد لو، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی، موافقت کرده است.

قابل ذکر است که رئیس جمهوری پاکستان بابت امتناع از پذیرش ادای سوگند شهباز شریف به عنوان نخست وزیر جدید و همچنین اخراج سرافراز چیما، فرماندار پنجاب به شدت مورد انتقاد قرار دارد.

علوی همچنین گفت: برای آنکه وقوع توطئه خارجی را اثبات کنیم به یک اقدام ضروری قضایی نیاز داریم. به نظرم حتی شواهد ثبت شده می‌تواند به اثبات این مساله کمک کند. از آنجا که یک تحقیق کامل ضرورت دارد، من به نخست وزیر پاکستان و وزیر دادگستری نامه نوشتم و از آنها خواستم تا قدرت اجرایی کمیسیون قضایی را برای انجام جلسات باز به منظور شفاف شدن مساله بیشتر کنند.

عمران خان بعد از اینکه پارلمان پاکستان رای عدم اعتماد به او داد، از نخست وزیری برکنار شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین