کد خبر: ۷۷۰۹۲۷
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۲

واکنش تهیه‌کننده «کتاب‌باز» به حذف سروش صحت

محمدرضا رضائیان تهیه‌کننده برنامه «کتاب‌باز» برای اولین بار به حذف سروش صحت از این برنامه واکنش نشان داد.
آفتاب‌‌نیوز :

محمدرضا رضائیان تهیه‌کننده برنامه «کتاب‌باز» می‌گوید با توجه به «حسن نظر ریاست محترم سازمان نسبت به برنامه‌ «کتاب‌باز» در روزهای اخیر و تأکید ایشان مبنی بر روشن‌شدن وضعیت برنامه توسط مدیران شبکه نسیم» امیدوار است خانواده‌ بزرگ «کتاب‌باز» را بار دیگر گرد هم آورد.

محمدرضا رضائیان تهیه‌کننده برنامه «کتاب‌باز» برای اولین بار در واکنش به اتفاقاتی که حول این برنامه رخ داده است، در یادداشتی در صفحه اینستاگرامش چنین نوشت:

«بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

عید فطر سال هزار و چهارصد پس از پخش آخرین قسمت از فصل پنجم «کتاب‌باز»، بلافاصله جلسات اتاق فکر برای تولید فصل جدید آغاز و بعد از آن طرح برنامه تقدیم شبکه‌ محترم نسیم شد.

در دوره‌ مدیران سابق سازمان صداوسیما، در حالی که مهیای مراحل اجرایی فصل جدید بودیم، شبکه از طرف یکی از معاونت‌های تلویزیون اعلام کرد: «تولید فصل جدید «کتاب‌باز» فعلاً متوقف شود.»

از آن زمان طی جلسات و پیگیری‌های متعدد برای حل‌ و فصل موانع، علت توقف را جویا شدم و متأسفانه پس از گذشت چند ماه، چرایی این تصمیم برای حقیر روشن نشد.

بعد از آن و به دلیل تغییرات مدیریتی جدید در سطوح عالی سازمان و روند انتصابات (که تا همین روزهای اخیر ادامه داشته) باز هم تصویر روشنی از وضعیت «کتاب‌باز» پیدا نکردم.

فاصله‌ یک‌ساله از پخش آخرین فصل برنامه، به درازا کشیدن پیگیری‌ها و دستِ خالی بنده برای پاسخگویی به مطالبه و چشم‌انتظاری خانواده بزرگ «کتاب‌باز»، فضای رسانه‌ای را برای انتشار گمانه‌زنی‌های مختلف مستعد کرد. تا جایی که یکی از خبرگزاری‌ها مطلبی را منتشر نمود که منجر به انتشار خبرهای ضد و نقیض و ایجاد فضای غبارآلود رسانه‌ای شد.

به عنوان نمونه سؤال یکی از خبرنگاران درباره‌ وضعیت «کتاب‌باز» و پاسخ ریاست محترم صداوسیما، با تیترها و برداشت‌های بعضاً متضاد روبه‌رو شد. از تیتر «عدم ممنوع‌الکاری سروش صحت و حذف او توسط تهیه‌کننده» تا تیتر «عدم ممنوع‌الکاری سروش صحت و تغییر تهیه‌کننده‌ برنامه»؛ به این دو، انبوه عکس‌العمل‌ها، پیام‌ها و سؤال‌های اهل رسانه، فرهنگ، هنر و... را هم اضافه کنید!

در این میان به دور از همه‌ حواشی و شایعات رسانه‌ای به وجود آمده، طی تماس‌ها و جلساتی سعی کردم وضعیت «کتاب‌باز» به فضای روشن‌تری نزدیک شود. با توجه به حسن نظر ریاست محترم سازمان نسبت به برنامه‌ «کتاب‌باز» در روزهای اخیر و تأکید ایشان مبنی بر روشن‌شدن وضعیت برنامه توسط مدیران شبکه نسیم و دست‌اندرکاران برنامه، امیدوارم تلاشی که طی شش سال گذشته در جهت امانت‌داری و حفظ این سرمایه‌ مهم فرهنگی داشته‌ایم، بار دیگر خانواده‌ٔ بزرگ «کتاب‌بازِ» عزیز را به بهترین شکل ممکن گرد هم آورد.»

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین