کد خبر: ۷۷۱۱۱۳
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۴

سرلشکر سلامی: مردم و انقلاب بیش از گذشته به بسیج نیاز دارند

سردار سلامی فرمانده سپاه گفت: امروزه در درون قدرتمند شده‌ایم و در حال جراحی اقتصاد هستیم و مطمئناً این جراحی سختی‌هایی دارد و بسیجیان باید به کمک مردم بشتابند.
آفتاب‌‌نیوز :

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی‌ فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظهر امروز در جشنواره کشوری اسوه در مشهد مقدس اظهارداشت: هر بنای عظیمی بر ستون‌های مستحکمی باقی و استوار است و رمز بقای بناهای عظیم تکیه بر استوانه‌های مستحکم است پایگاه‌های بسیج همان ستون‌های قدرتمند و مقاوم و ریشه‌دار بنای باعظمت انقلاب و نظام اسلامی هستند، بسیج در دامان سختی‌ها رشد کرد، در میدان جهاد متولد شد، در عرصه نبردهای بزرگ استحکام یافت و بسیج مولود میدان جهاد است.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه بسیج مظهر تجلی اراده الهی در آیه شریفه قرآن است، تصریح کرد: بسیج نماد مغفرت و فضل الهی و رحمت واسعه الهی است و هر مسیر طولانی با برداشتن گام‌های بلند و پی در پی طی می‌شود و مسیر ما برای رسیدن به قله‌های بلند عزت، کرامت، استقلال و آزادی و عزت از طریق برداشتن گام‌های بلند در یک میدان جهاد مستمر طی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برداشتن اولین گام شرط لازم برای طی شدن یک مسیر است ولی کافی نیست و پیروزی انقلاب بیان این حقیقت بود که پروردگار ما خداوند متعال است، افزود: پیروزی در فجر 57 نقطه طول خورشید اسلام و سرآغاز حاکمیت الله بود و آنچه مهمتر است، استمرار این مسیر و استقامت در این کلمه است.

سرلشکر سلامی عنوان کرد: هرگامی که قطع شود مطمئناً از رسیدن به هدف باز می‌مانیم، مسیر جهاد طولانی است و مردان و زنان مجاهد صبور، شکیبا، میدان ناگریز هستند و به صورت مستمر ناظر و باقی در عهد و پیمان هستند و رمز بقای اسلام را در استمرار حرکت می‌دانند و آن هم حرکتی که مستمراً در مسیر مستقیم آن شیطان در کمین گاه است.

وی با تاکید بر اینکه شیطان به صورت مستمر در کمین‌گاه صراط مستقیم ایستاده است، تشریح کرد: دین خدا به خودی خود روی زمین پیاده نمی‌شود، پیاده سازی حدود و احکام الهی، حاکمیت نیاز دارد و حاکمیت قدرت و تکامل می‌خواهد چون دشمن به صورت مستمر جبهه می‌سازد، مسیر و راهبرد را تغییر می‌دهد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه گام اول انقلاب از گام‌های متعدد کوچکتری تشکیل شده و در این گام، دشمن تمام وقت در حال پیاده سازی توطئه‌های سنگین بوده است، ابراز کرد: تا به امروز با یک دست عزت از دست رفته را می‌ساختیم و با یک دست می‌جنگیدیم. بسیج در این میدان رویش داشت و به شجره مبارک و طیبه‌ای تبدیل شد که مثل گذشته اساسی‌ترین، حیاتی ترین، قدرتمندترین و شکست ناپذیرترین رکن قدرت انقلاب و نظام اسلامی است، امروز بیش از هر زمان دیگری، حضور بسیج در صحنه انقلاب ضروری و بلکه حیاتی است.

دشمن منتظر سستی ما است

سردار سلامی با تاکید بر اینکه اگر مومنان در صحنه باشند مطمئناً دشمن قوی نیست و خداوند اجازه سلطه به او نخواهند داد، بیان کرد: دشمن منتظر سستی از سمت ماست و اگر سستی کنیم و خواب آلوده باشیم مطمئنا دشمن سستی نمی‌کند و خواب آلود نخواهد بود و از فرصت استفاده می‌کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: بسیج یارانه الهی برای مردم است که به کمک و یاری مردم بشتابد و بار سختی‌ها را از روی دوش آنها بردارد و آستانه تحمل‌ها را برای مقاومت بالا ببرد و راه گذر از سختی‌ها را یاد بدهد، بسیج راهگشاست و هیچ کشوری از این موهبت برخوردار نیست. سختی‌هایی که در این 4 دهه بر ملت، اسلام، انقلاب و نظام ما تحمیل شده، سختی‌هایی منحصر بفرد و برای ملت‌های معمولی غیرقابل تحمل و غیر قابل عبور بوده ولی برای ملت ما به دلیل دو عنصر اساسی است و ولایت فقیه بود که کشور را در محاصره، تحریم، فشار، تهاجم فرهنگی، عملیات‌های شدید رسانه ای، جنگ‌های نیابتی و... به پیش برد و هدایت می‌کرد و امروز نیز این مسائل ادامه دارد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه بسیجیان نشانه‌های بصیرت دینی و پیشگام در آگاهی هستند و نگرش عمیقی به دوست و دشمن دارد و واقعیت صحنه را می‌شناسد، تصریح کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مسیر قدرتمند شدن و شکست ناپذیر شدن قرار دارد و امروز مردم و انقلاب بیش از گذشته و بیش از جنگ تحمیلی و دفاع مقدس به بسیج نیاز دارند چون امروزه همه مخاطرات هستند ولی تکیه گاه‌ها باید قوی تر باشند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری اعتقاد دارند که پایگاه‌های مقاومت یک واحدهای راهبردی هستند که باید احیا و تقویت شوند و پیگیر این امر هستند، اذعان کرد: هر پایگاه یک نظام اسلامی کوچک در مقیاس محله است که وقتی این نقاط منفصل از هم را به هم متصل می‌کنیم بنا پایدار می ماند. هر چه صحنه سخت‌تر می شود نیاز به حضور بسیج بیش از گذشته احساس می‌شود، امروز دشمن فشار را در حداکثر توان ممکن وارد کرده و شرایط جهانی هم تغییر کرده است و ما در ایستادگی برنده این میدان هستیم.

وی با بیان اینکه سرود سلام فرمانده غوغایی در قلب نوجوانان ما ایجاد کرد و دل های زیادی را ربوده است چون کلامی سرچشمه معنا، روحانیت و ریحان و روح دارد و بر صحنه قلب‌ها می‌نشیند، تشریح کرد: امروز بسیجیان در حال رساندن آب به مناطق محروم هستند و وقتی خانه می‌سازند شعله‌های امید را در دل مردم روشن می‌کنند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه امروزه ایران جزو کشورهایی است که بیشترین توفیق را در مهار بیماری کرونا با کمترین تلفات دارد و این توفیق جز با جهاد بسیج حاصل نمی‌شد،گفت: بدون بسیجیان نمی‌توان با سیل، زلزله، نا امنی، برف، خشکسالی، بیماری، دشمن و... مقابله کرد و ساختن کشور بدون بسیجیان ممکن نیست. پایگاه‌های بسیج باید مرکز جهاد شوند و در امر خیر سبقت بگیرند، بسیج باید پرچم امداد ملت را بلند کند و الگویی برای تمام افراد جامعه در کار خیر باشد چون بسیجیان سفیران الهی در میانه قلب مومنان و نیازمندان هستند و حتی آنهایی که بسیجیان را قبول ندارند از موهبت بسیجیان در عرصه های مختلف بهره می‌برند.

فرمانده کل سپاه همچنین در ادامه تاکید کرد: امروز‌ از درون قدرتمند شده‌ایم و در حال جراحی اقتصاد هستیم و مطمئناً این جراحی سختی‌هایی دارد و بسیجیان باید به کمک مردم بشتابند تا مردم با بودن بسیجیان آرامش پیدا کنند چون بسیجیان مظهر آرامش و امنیت برای مردم هستند و بسیجیان باید در این جهاد پیش رو قوی تر به میدان بیایند و پیروز میدان باشند چون بسیج رمز عبور ما از سختی‌ها و رمز حیات عزتمند مسلمین و شکست دشمنان است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین