کد خبر: ۷۷۱۴۴۸
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۱

پیشکسوت عرصه موسیقی بوشهر درگذشت

استاد "هاشم فرید" هنرمند پیشکسوت موسیقی استان بوشهر از اهالی شهرستان دیلم پس از یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت.
آفتاب‌‌نیوز :

زنده یاد فرید، نوازنده نی، ویلون، مدرس آواز و موسیقی بود که سال‌ها در دیلم، گناوه و استان خوزستان به هنرجویانش موسیقی می‌آموخت و عمرخود را در مسیر توسعه هنر سرزمین خود صرف کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم در پیامی با عرض تسلیت درگذشت هنرمند پیشکسوت عرصه موسیقی، استاد زنده یاد هاشم فرید به همسر، فرزندان و جامعه هنری این شهرستان گفت: خدمات خالصانه، پای بندی اخلاق، دلسوزی و مردم داری از خصوصیات بارز مرحوم هاشم فرید در حوزه فرهنگ و هنر شهرستان دیلم بود و سال‌ها برای رشد و ارتقای رشته موسیقی گام برداشت.

زهره محنایی اظهارداشت: باز هم ارغوان هستی در تلالویی از مشیت‌های خداوندی نغمه‌ای غمگنانه سرداد و از هجرت هنرمند بزرگی همچون پیشکسوت فرهنگی هنری استاد هاشم فرید و مدرس ساز و چیره دست ویلون و نی از عالم خاک به افلاک خبر داد.

وی در ادامه این پیام آورد: دانش گسترده، بینش عمیق و منش انسانی در کنار پنجه توانا و نوای دلنشین ساز‌های ویلون و نی با تربیت چندین نسل، جمع دلدادگان به استاد را در طول یک عمر فعالیت هنری افزود و فقدان ایشان همه دوستان، شاگردان و ارادتمندان او را به سوگ نشاند.

محنایی بیان کرد: بی‌شک تاثیر زنده یاد استاد هاشم فرید در عرصه موسیقی انکارناپذیر است و نوای ویلون و نی او هرگز از ذهن پاک نمی‌شود.

استاد فرید پس از یک دوره بیماری در سن ۷۵ سالگی رخ در نقاب کشبد و پیکرش عصر امروز (شنبه) با حضور گسترده مردم و جامعه هنری تشییع و در آرامستان شهرستان دیلم به خاک سپرده شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین