کد خبر: ۷۷۱۵۰۴
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۸

جزئیات گفتگوی امیرعبداللهیان و جیحون بایرام‌اف

در تماس تلفنی حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و «جیحون بایرام‌اف» وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، طرفین در خصوص توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف روابط دو کشور گفتگو و تبادل نظر کردند.
جزئیات گفتگوی امیرعبداللهیان و جیحون بایرام‌اف
آفتاب‌‌نیوز :

وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس، ماموریت مشترک وزارت خارجه های دو طرف در توسعه مناسبات سیاسی را مورد تاکید قرار داد.

وی با اشاره به ملاقات سال گذشته روسای جمهور دو کشور تصریح کرد: توافقات مهمی در سطح روسای جمهور صورت گرفته است که اجرای کامل آن در دستور کار مشترک تهران و باکو قرار دارد.

وزیر امورخارجه برگزاری موفق کمیسیون مشترک اقتصادی در باکو را از جمله پیشرفت‌های مهم اخیر در توسعه مناسبات دوجانبه عنوان کرد.

وزیر امور خارجه در بخش دیگری از این گفتگوی تلفنی به برگزاری مجمع پارلمان های اکو در جمهوری آذربایجان پرداخت و ابراز امیدواری کرد: اجلاس پیش رو موجب ارتقاء بیش از پیش سازمان همکاری اقتصادی (اکو) شود.

جیحون بایرام‌اف نیز با اشاره به لزوم توسعه مناسبات فیمابین و اعلام آمادگی برای تداوم سفرهای دیپلماتیک و تقویت مناسبات سیاسی در سطوح مختلف، بر روابط نزدیک و خدشه ناپذیر دو کشور تاکید کرد.

وی با اشاره به توافقات دو رییس جمهور ، حضور شرکتهای ایرانی در بازسازی قره باغ را گام مهمی در این فرایند دانست.

طرفین در این تماس تلفنی بر اهمیت تداوم رایزنی و همکاری های منطقه ای و بین المللی و دور نگهداشتن روابط از توطئه دشمنان دو ملت و دو کشور تاکید کردند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین