کد خبر: ۷۷۱۶۱۴
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۶

حذف برخی خانواده‌ها از دریافت یارانه/ صبر مردم را لبریز نکنید

نماینده شهریار در مجلس با انتقاد از حذف برخی خانوار‌ها از دریافت یارانه، خواستار اقناع سازی رسانه‌ای پیش از اقدامات جراحی اقتصادی شد.
آفتاب‌‌نیوز :

 حسین حق وردی در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۵ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی با تشکر از اقدامات دولت درخصوص جراحی اقتصادی و مبارزه با واسطه ها، دلالان و مافیای متعدد در کشور گفت: باید دقت شود که هزینه‌های این اقدامات، صبر و حوصله مردم را لبریز نکند و با نظارت دقیق و موثر از سوءاستفاده‌های احتمالی جلوگیری و قبل از هر اقدامی، اقناع سازی رسانه‌ای انجام شود. همچنین به اعتراضات بحق مردم در مورد دهک بندی‌ها و تخصیص یارانه‌ها توجه جدی شود و حذف برخی خانواده‌ها از دریافت یارانه قابل قبول نیست.

حق وردی تصریح کرد: سخت گیری شعب مختلف بانک‌ها از پرداخت وام ازدواج و سایر وام‌های خرد یأس و ناامیدی مردم و جوانان را در پی داشته، این درحالی است که مسئولان عالی رتبه به صورت مداوم در تلویزیون از عدم سخت گیری بانک‌ها به ویژه در بحث ضمانت‌های بانکی صحبت می‌کنند و این موجب ایجاد دوگانگی در کشور می‌شود؛ یا مسئولان از شرایط شعب خبر ندارند و تصمیماتی می‌گیرند که در میدان عمل قابلیت اجرایی ندارد، یا شعبات به تصمیمات اتخاذ شده توجهی نمی‌کنند، در هر صورت دوگانگی موجب افزایش مشکلات برای مردم شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: می‌طلبد وزیر ورزش برای حل مشکلات ادارات ورزشی و جوانان شهرستان‌ها اقدام عاجلی انجام دهد؛ چرا درآمد‌های اختصاصی ادارات برنمی گردد تا آن‌ها به موقع بتوانند بیمه و حقوق پرسنل خود را پرداخت کنند. همچنین از مسئولان بنیاد مستضعفان می‌خواهم در بازگرداندن باغ هارون شهرستان قدس به مردم توجه ویژه داشته باشند. 

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین