کد خبر: ۷۷۱۶۵۷
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۳
سرهنگ رجبی با بیان این مطلب که تنها سامانه رسمی برای پیگیری یارانه‌ها سایت hemayat.mcls.gov.ir است به شهروندان توصیه کرد که اپلیکیشن‌های معرفی شده در پیامک‌های جعلی یارانه نقدی را نصب نکنند.
آفتاب‌‌نیوز :

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا انتظامی‌ در خصوص کلاهبرداری سایبری با ترفند «ثبت‌نام جاماندگان یارانه» هشدار داد.

سرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا به ترفند کلاهبرداران سایبری با عنوان « جاماندگان یارانه» اشاره و اظهار داشت: کلاهبرداران همانند پیامک جعلی ثنا با ارسال انبوه پیامک جعلی حاوی لینک به شهروندان تحت عنوان ثبت نام یارانه، واریز یارانه یا ویرایش اطلاعات سرپرستان خانوار اقدام به هدایت افراد به درگاه‌های بانکی جعلی و یا نصب بدافزارهای موبایلی کرده و سپس حساب آنها را خالی می‌کنند.

سرهنگ رجبی با بیان این مطلب که تنها سامانه رسمی برای پیگیری یارانه ها سایتhemayat.mcls.gov.ir است به شهروندان توصیه کرد که اپلیکیشن های معرفی شده در پیامک های جعلی یارانه نقدی را نصب نکنند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا انتظامی‌ با بیان اینکه افراد به هیچ عنوان بر روی لینک های مندرج در پیامک های دریافتی از منابع ناشناس کلیک نکنید تصریح کرد: افراد برای پیگیری یارانه قطع شده از طریق سامانه‌هایی که در رسانه ملی معرفی می شود اقدام کنند.

وی به شهروندان توصیه کرد: اطلاعات شخصی خود را به افراد ناشناس ندهند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین