کد خبر: ۷۷۱۶۶۶
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۵

زمان نخستین مرحله فروش خودرو در سامانه یکپارچه

عبدالله توکلی لاهیجانی گفت: پیرو بند ۵ فرمان ۸ بندی ریاست جمهوری در خصوص شفاف سازی عرضه خودرو، سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از امروز ۲۵ اردیبهشت آغاز به کار کرد.
زمان نخستین مرحله فروش خودرو در سامانه یکپارچه
آفتاب‌‌نیوز :

مدیر کل صنایع خودرویی وزارت صمت گفت: نخستین مرحله فروش سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه نخستین مرحله فروش در این سامانه روز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه آغاز می‌شود، افزود: متقاضیان به مدت یک هفته فرصت ثبت نام دارند و پس از آن در صورتی که میزان تقاضا بیشتر از ظرفیت اعلام شده باشد وارد فرآیند قرعه کشی تحت نظارت سازمان حمایت خواهند شد.

توکلی به مزیت‌های سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اشاره کرد و گفت: عرضه چند برابری خودرو، فرصت کافی برای ثبت نام متقاضیان و نظارت سازمان حمایت در راستای افزایش رضایتمندی مشتریان از مزایای این سامانه یکپارچه است.

مدیر کل صنایع خودرویی وزارت صمت با بیان اینکه از این پس خودرو باید از طریق این سامانه عرضه شود، افزود: تمامی خودروسازان بخش دولتی و خصوصی در این سامانه محصولات خود را عرضه خواهند کرد و تخصیص از طریق ساز و کار شفاف و با تنوع انتخاب محصولات برای متقاضیان صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه ظرفیت عرضه خودرو چند برابر عرضه‌های پیشین است، گفت: در حال حاضر ۸۰ درصد تولید خودروسازان ما به صورت عبور مستقیم تولید می‌شود، بنابراین با این تمهیدات امکان افزایش عرضه در سامانه را خواهیم داشت کما اینکه در همین نوبت، نزدیک به ۱۰ برابر دوره‌های پیشین عرضه هر خودروساز است.

توکلی لاهیجانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر خودروهای ناقص و به عبارتی کف پارکینگ خودروسازان، به ۵۰ هزار دستگاه رسیده است، در حالی که، تعداد خودروهای کف پارکینگ خودروسازان، حدود ۲۰۰ هزار دستگاه بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین