کد خبر: ۷۷۱۶۸۴
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۷

برگزاری رزمایش هوایی مشترک بین عمان و آمریکا

خبرگزاری عمان: این رزمایش در چارچوب برنامه‌هایی برای حفظ آمادگی و کارایی رزمی کارکنان نیروی هوایی عمان به نحوی که اهداف عملیاتی این نیرو را محقق کند، انجام می‌شود.
برگزاری رزمایش هوایی مشترک بین عمان و آمریکا
آفتاب‌‌نیوز :

نیروی هوایی عمان و آمریکا با هدف حفظ آمادگی و کارایی نیروهای عمان رزمایش مشترک برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری عمان، این رزمایش امروز (یکشنبه) با نام «آزمایش دقیق» در عمان آغاز شد و تا ۱۹ ماه جاری میلادی (مه) ادامه خواهد داشت.

این رزمایش در چند زمینه آموزشی برگزار می‌شود که محیط‌های مجازی که با ماموریت‌ها و وظایف یگان‌های هوایی شرکت کننده مطابقت دارد را شبیه‌سازی می‌کند.

خبرگزاری عمان اضافه کرد که این رزمایش در چارچوب برنامه‌هایی برای حفظ آمادگی و کارایی رزمی کارکنان نیروی هوایی عمان به نحوی که اهداف عملیاتی این نیرو را محقق کند، انجام می‌شود.

فعالیت‌های ابتدایی این رزمایش امروز با حضور سرتیپ خلبان «خالد بن محمد العبری،» مدیرکل عملیات نیروی هوایی عمان و «لیزلی تسو» سفیر آمریکا در مسقط و تعدادی از افسران نیروی هوایی آمریکا برگزار شد.

عمان در مارس گذشته نیز در یک رزمایش دریایی با نام «خنجر تیز» که با حضور چند کشور در خاک این کشور برگزار شد، شرکت کرد.

خبرگزاری عمان در آن زمان گزارش داد که فعالیت‌های سالانه رزمایش مشترک دریایی «خنجر تیز» در منطقه دریایی الباطینه (در سواحل خلیج عمان) انجام شد و به مدت سه روز ادامه داشت.

این خبرگزاری اشاره کرد که این رزمایش با هدف تبادل تجربیات عملیاتی و آموزشی با کشورهای دوست برگزار شد.

همچنین نیروی هوایی عمان در نوامبر سال گذشته در رزمایش مشترکی با همتای انگلیسی خود با شعار «فرش جادویی» برای ارتقای آمادگی رزمی نیروهای دو کشور شرکت کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین