کد خبر: ۷۷۱۶۸۸
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۷

ابوعاقله" نماد فلسطین شد

مدیر دفتر شبکه الجزیره خاطرنشان کرد: انتخاب راه برای ابوعاقله خیلی مهم بود، آن هم ماندن در قدس و مقاومت به سبک جنگ نرم. او فلسطینی بودنش برای ما مهم است و نماد فلسطین شد.
ابوعاقله
آفتاب‌‌نیوز :

عبدالغفار فائض، مدیر دفتر شبکه الجزیره در ایران طی سخنانی در این همایش با اشاره به ترور شیرین ابوعاقله، خبرنگار فلسطینی اظهار داشت: او 25 سال در الجزیره کار کرد. خودش مسیحی بود. در قدس به دنیا آمد و البته مردمی که در قدس هستند بیشترشان مسیحی می‌باشند و آنها بیشترین فشار را از طرف اسرائیل دارند برای اینکه فلسطین را ترک کنند. شیرین از خانواده خیلی معروف در فلسطین بود اما انتخاب راه توسط او معنادار بود. او می‌توانست فلسطین را ترک کند. تابعیت اردن و آمریکا را هم داشت.

وی افزود: راهی که او انتخاب کرد مهم است یعنی ماندن در قدس و مقاومت به سبک جنگ نرم. از نظر ما اهمیت کار خبرنگاران و روزنامه‌نگاران از اسلحه کمتر نیست ولیکن انتخاب راه برای ما معنادار است. شیرین ابوعاقله خودش به صحنه می‌آمده و حتی پیش از این گفته بود من حس سربازان اسرائیلی را می‌دانم. این حرف اثرش از گلوله بیشتر است.

مدیر دفتر شبکه الجزیره با اشاره به اینکه قدس در مناطق اشغالی قرار دارد و هر کسی به راحتی نمی‌تواند وارد قدس شود، گفت: یک روز قدس آزاد شده و می‌بینیم که فلسطینی‌ها از آن چیزهایی که می‌شنیدیم یکپارچه‌تر حضور دارند.

وی خاطرنشان کرد: خانم شیرین ابوعاقله یک مسیحی نیست. یک عرب هم نیست. فلسطینی بودنش برای ما مهم است. در آن روز که شهید شد نماد فلسطین شد.

انتهای پیام

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین