کد خبر: ۷۷۱۷۲۳
تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۸
جهت توزیع داروهای کووید-۱۹

دستور جدید رهبر کره شمالی به ارتش

هم زمان با شیوع ویروس کرونا در کره شمالی، رسانه‌های دولتی این کشور اعلام کردند که کیم جونگ اون به ارتش کره شمالی دستور داده تا مسئولیت توزیع داروهای کووید-۱۹ در پیونگ‌یانگ را برعهده بگیرد.
دستور جدید رهبر کره شمالی به ارتش
آفتاب‌‌نیوز :

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی روز شنبه ضمن تاکید بر اینکه شیوع کووید-۱۹ کره شمالی را در "آشفتگی بزرگی" قرار داده است، خواستار یک "جنگ تمام عیار" برای غلبه بر این پاندمی شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، به گفته کارشناسان، با توجه به محدود بودن توانایی‌های کره شمالی در انجام آزمایش‌های کووید ۱۹، اقلام دارویی و نبود برنامه واکسیناسیون احتمالا تعداد کشته شدگان اعلام شده تنها بخش کوچکی از تعداد کل مبتلایان است که می‌تواند منجر به هزاران کشته در این کشور شود.

رهبر این کشور قبل از بازدید از داروخانه‌های شهر، روز یکشنبه در جلسه‌ای در این راستا اعلام کرد که اقلام دارویی در زمان و شرایط مناسب به دست مردم نمی‌رسد. در نتیجه او (کیم جونگ اون) فورا به ارتش کره شمالی دستور داد تا "نیروهای قدرتمند" خود را جهت توزیع داروهای کووید-۱۹ در پیونگ‌یانگ مستقر کند.

وی افزود: اگرچه مقامات دستورات لازم را جهت توزیع داروها صادر کرده‌اند اما داروخانه‌ها به اندازه کافی مجهز نیستند تا فعالیت خودشان را به راحتی انجام دهند.

وی از رویه "بی‌مسئولیتی" برخی از سازمان‌های اجرایی و بخش بهداشت عمومی انتقاد کرد و از اینکه برخی از شهروندان به دلیل عدم آگاهی نسبت به سویه امیکرون داروهایی را مصرف کرده که موجب مرگ آن‌ها شده، ابراز تاسف کرد.

خبرگزاری یونهاپ به نقل از یک مقام سئول گزارش داد که کره جنوبی طی هفته آینده قصد برگزاری جلساتی را با کره شمالی دارد تا درخصوص کنترل شیوع کووید-۱۹ و ارائه کمک به این کشور همسایه گفت‌وگو کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین