کد خبر: ۷۷۱۷۸۶
تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶

از ببر نر باغ وحش ارم چه خبر؟

مدیر باغ وحش ارم ضمن اشاره به آخرین وضعیت «بریو» - ببرنر - درباره جایگاه شامپانزه‌های این باغ وحش توضیح داد.
آفتاب‌‌نیوز :

پرویز قندالی درباره «بریو»- ببر نر هشت ساله‌ای که چندی پیش جفت خود را از دست داد - اظهار کرد: نژاد این ببر «بنگال» است که نژاد خیلی خوبی محسوب می‌شود بنابراین باید یک ماده ببر مناسب برای آن بیاوریم.

وی افزود: با توجه به اینکه مجموعه ارم دو سال تعطیل بوده است، مکاتبات لازم جهت انتقال ماده ببرانجام خواهد شد. این فرایند نیاز به زمان دارد چراکه باغ وحش ارم محیطی نیست که از هرجا بتوان ببر برای نگهداری آورد و باید مجوزهای محیط زیست و دامپزشکی گرفته شود و این فرایند زمان بر است.

مدیر باغ وحش ارم در پاسخ به پرسش ایسنا درباره فرایند ساخت جایگاه مناسب برای شامپانزه‌ها اظهار کرد:نامه‌نگاری های لازم با اتحادیه باغ وحش اروپا برای ایجاد جایگاه جدید۱۰۰۰ متری انجام شده است ولی هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ایم تا نقشه‌ای طراحی شود.

وی تاکید کرد: اگر قرار بر ساخت یگ جایگاه سست بود، در هر زمانی بدون محدودیت این امکان وجود داشت ولی ما به دنبال یک جایگاه مناسب با استانداردهای اروپایی هستیم.

قندالی در پایان تصریح کرد: باغ وحش بسیار مُصر است تا پروژه آغاز شود و هفته جاری جلسه داریم تا طرح و نقشه را آماده و برای اروپا جهت تایید ارسال کنیم تا یک جایگاه استاندارد ساخته شود. این فرایند نیاز به هزینه و زمان مناسب دارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین