کد خبر: ۷۷۲۰۹۹
تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۶
ایران بیش از یک بازی تدارکاتی می‌خواهد

فرکی: استقلال قدرتمندانه قهرمان شد

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید این تیم به بیش از یک بازی تدارکاتی نیاز دارد.
فرکی: استقلال قدرتمندانه قهرمان شد
آفتاب‌‌نیوز :

حسین فرکی درباره برگزاری یک دیدار دوستانه برای تیم ملی فوتبال ایران مقابل کانادا گفت: هر بازی‌ای که انجام شود، دستاوردهایی برای تیم ملی خواهد داشت. همیشه به این مساله اعتقاد داریم چون بازی کردن بهتر از بازی نکردن است. وقتی شکست هم می‌خوریم، بهتر از این است که در دیدار رسمی شکست بخوریم. بازی تدارکاتی به این معنی است که خودمان را می‌سنجیم و در شرایط مسابقه قرار می‌گیریم. این دیدارهای تدارکاتی برای ما راه‌گشا خواهد بود و نقاط قوت و ضعف خودمان را شناسایی می‌کنیم. کانادا هم تیمی است که به جام جهانی صعود کرده و هر چقدر با این قبیل تیم‌ها بازی کنیم، بهتر است.

*باید بیش از یک بازی تدارکاتی انجام دهیم

او در پاسخ به این سوال که تیم ملی فقط یک دیدار دوستانه دارد اما رقیبان ایران تاکنون چهار دیدار دوستانه یا رسمی را قطعی کرده‌اند، گفت: حتما این وضعیت خوب نیست. اعتقاد ما این است که هر چه بازی‌های تدارکاتی ما بیش‌تر باشد، بهتر است اما الان مشکلی بازی تدارکاتی داریم. مگر کره و ژاپن چه کار می‌کنند که توانستند دیدارهای تدارکاتی را هماهنگ کنند؟ درست است که ما مشکلات داریم و نمی‌توانیم آن‌ها را نادیده بگیریم. مشکلات و مسائل سیاسی و اقتصادی به گونه‌ای است که شاید نتوانیم مانند عربستان، کره و ژاپن بازی‌های تدارکاتی را هماهنگ کنیم. از طرفی هم یک بازی دوستانه نمی‌تواند رضایت ما را جلب کند. هر چند همین یک بازی هم بهتر از هیچ است. اعتقاد ما این است که باید بیش‌تر از این بازی کنیم.

مربی پیشین تیم ملی در واکنش به این سوال که در گذشته با ازبکستان و سوریه بازی می‌کردیم اما نسبت به این بازی‌ها انتقادهایی وجود داشت، اظهار کرد: این جزو همان چیزهایی است که بودنش بهتر از نبودنش است. یک جایی هست که شرایطش را داریم و می‌توانیم با تیم‌های حاضر در جام جهانی بازی کنیم اما وقتی که این بازی‌ها نیست، باید تلاش کنیم دیدار دوستانه‌ای را فراهم کنیم که بهتر از بازی درون اردویی باشد.

*تفاوت ایران با کره و ژاپن در دیدارهای تدارکاتی است

فرکی درباره دیدار ژاپن و کره با تیم‌های برزیل، پاراگوئه و شیلی در فیفا دی گفت: دقیقا این تفاوت ما در همین دیدارهای تدارکاتی است که بخشی از آن به همین بحث سیاسی و اقتصادی بر می‌گردد؛ بخشی هم دست ما است اما بخش اصلی دست حریفان است که خود را برای جام جهانی آماده می‌کنند.

*مسئولان فدراسیون فوتبال نمی‌توانند هیچ کاری کنند

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران درباره این که مسئولان فدراسیون فوتبال نتوانستند به وعده‌های خود عمل کنند گفت: هیچ کاری نمی‌توانند بکنند. من به شما می‌گویم. به هر حال آن‌ها از جنس این کار نیستند و فقط می‌خواهند در این سمت حضور داشته باشند. بیچاره مردم و فوتبال که دل به این آدم‌ها بسته‌اند. اعتقاد شخصی من این است که بعد از آقای صفایی فراهانی و دکتر دادکان، فوتبال ما سیر نزولی را طی کرده است. اگر سه صعود به جام جهانی را یک موفقیت ببینیم، دیگر اتفاقی رخ نداده و فوتبال از آن روز به بعد سیر نزولی در پیش گرفته است و اتفاقاتی که می‌افتد کم نظیر است. کسانی به فوتبال آمدند سر مردم را شیره مالیدند و فوتبال را به اینجا رساندند، کارشان را کردند و کنار رفتند.

*استقلال در زمین نشان داد که قدرتمند است

او درباره مسجل شدن قهرمانی استقلال و اعتقاد پرسپولیس به رقم خوردن نتیجه در خارج از زمین گفت: این داستان‌ها از جانب هر دو گروه تکراری است. خیلی موافق این مسئله نیستم. فکر می‌کنم این مسائل حاشیه‌ای و تکراری است. استقلال در زمین نشان داد که قدرتمند است و کسی هم نتوانست جلوی این تیم را بگیرد. این موفقیت را بازیکنان و کادر مدیریت رقم زدند. همان‌طور که در رابطه با پرسپولیس هم در پنج سال گذشته رقم خورد. باید قبول کنیم که پرسپولیس با برانکو و گل‌محمدی در گذشته این روند را طی کرد و در زمین بر مشکلات خود غلبه کردند. به مجموعه استقلال تبریک می‌گویم که برای کسب قهرمانی زحمت کشیدند.

فرکی درباره نقاط قوت و ضعف لیگ برتر اظهار کرد: به خاطر داغ بودن رقابت قهرمانی میان سه تیم در صدر جدول و سه تیم در انتهای جدول، می‌توان گفت اتفاق خوبی بود و هواداران را تهییج کرد. از طرفی تعداد معدودی بازی باکیفیت هم دیدیم. بازگشت هواداران به ورزشگاه‌ها در همین بازی‌های محدود اتفاق خوبی بود. دیدیم که داربی یک مقدار هیجان بیش‌تری داشت. این مساله جذابیت بازی‌ها را هم بیش‌تر کرد ولی در مجموع می‌خواهم بگویم لیگ ما در این فصل کیفیت نداشت.

*آینده تیم ملی در خطر است

این مربی فوتبال با اشاره به پیدا نشدن هیچ بازیکن جوان و باکیفیتی در این فصل گفت: در این ۱۶ تیم لیگ برتری ما بازیکن جدیدی در سطح لیگ برتر ندیدیم. خیلی چهره‌های خوب و مطرحی را از دل لیگ ندیدیم. این مساله به دلیل کیفیت پایین بازی‌ها بود. این مساله اتفاق خوبی برای فوتبال نیست و اگر گروه بازیکنان لژیونر ما نبودند، قطعا به مشکل می‌خوردیم و این‌ها نشانه خوبی برای آینده ما نیست. شاید بعد از جام جهانی یک سری از بازیکنان شرایط خوبی برای آینده نداشته باشند و در این صورت نیاز به نیروهای جوان‌تر داریم که نبودشان به فوتبال ما آسیب می‌زند. وقتی نتوانیم تیم ملی را تقویت کنیم، در آینده تیم آسیب خواهد خورد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین