کد خبر: ۷۷۲۲۰۶
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۸
حدود ۶۰ هزار نفر نیز بر اثر سوانح رانندگی مصدوم می‌شوند

مرگ سالانه ۱۶ هزار ایرانی در تصادف رانندگی

معاون ساخت و نگهداری راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری گفت: هرساله ۱۶ هزار نفر در کشور بر اثر تصادفات جان خود را از دست می‌دهند و قریب به ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر نیز بر اثر سوانح رانندگی مصدوم می‌شوند.
مرگ سالانه ۱۶ هزار ایرانی در تصادف رانندگی
آفتاب‌‌نیوز :

خداداد مقبلی پنج‌شنبه ۲۹ اردیبهشت در همایش تجلیل از خیرین راهساز لارستان و غرب هرمزگان بیان کرد: نیکوکاری مردمان خطه کهن لارستان در تاریخ ثبت خواهد شد، چرا که با اقدامات گسترده و متعدد خود از ساخت آب انبار‌ها و کاروانسر‌ها گرفته تا راه و شهرسازی جان انسان‌هایی را نجات دادند که این نشان دهنده خدمت‌رسانی به مردم است.

او به بحران حوادث جاده‌ای در سطح محور‌های مواصلاتی کشور اشاره کرد و گفت: هرساله ۱۶ هزار نفر در کشور بر اثر تصادفات جان خود را از دست می‌دهند و قریب به ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر نیز بر اثر سوانح رانندگی مصدوم می‌شوند.

معاون ساخت و نگهداری راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری خاطرنشان کرد: تمام این حوادث دلایل مختلفی از جمله خطای انسانی و جاده دارد و موجب از بین رفتن جان کاربران جاده‌ای می‌شود و ایمن‌سازی و رفع نقاط حادثه‌خیز با اعتبارات محدود در یک بازه زمانی برطرف نخواهد شد.

مقبلی با بیان اینکه خسارت مالی هر مجروح بازمانده ناشی از تصادفات رانندگی ۲۵۰ میلیون تومان برآورد کرده‌اند، گفت: دولت سالانه به دلیل تلفات جاده‌ای بابت هر فوتی نزدیک به ۲ میلیارد تومان هزینه دیه پرداخت می‌کند.

او خطاب به خیران لارستانی گفت: شما خیران سفیران ایمن هستید، چرا که آرامش در جاده‌ها را با اقدامات خیرخواهانه خود به ارمغان می‌آورید.

معاون ساخت و نگهداری راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری همچنین گفت: اگر در حوزه توسعه روستا‌ها کاری انجام شود، قطعا همت همه مسئولان را می‌طلبد و این تلاش در لارستان هست و امیدواریم ما نیز در کنار شما اقداماتی را که مایه خیر و برکت است با همکاری خیران برای کاربرانی که در سطح جاده‌ها تردد دارند انجام دهیم.

مقبلی عنوان کرد: در سال‌های ۹۷ و ۹۸ در حوزه راه‌های روستایی اقداماتی انجام که منجر به تهیه اطلس شد و مبنایی بر توزیع اعتبارات ملی شد.در این اطلس راه‌ها متوجه شدیم که از ۳۱ استان در سطح کشور ۷ استان در حوزه آسفالت از ضریب ۱۰ درصدی برخوردار است.

به گفته مقبلی، از ۴۶۷ شهرستان استان کشور تعداد ۷۲ شهرستان راه‌های آسفالت آن‌ها زیر ۷۰ درصد است که هزینه‌های زیادی است تا به نرم مطلوب کشور دست یابیم.

این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد که با نگاهِ ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان استان، فارس را به جایگاهی که شایسته است برسانیم و خدمات مطلوبی را ارائه دهیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین