کد خبر: ۷۷۲۲۱۷
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۹

بازی تراکتور - پرسپولیس نیمه‌تمام ماند/داور فرار کرد!

بازی دو تیم در دقیقه ۷۰ با توجه به اتفاقات جنجالی در استادیوم یادگار امام تبریز، نیمه کاره ماند و باید منتظر تصمیم کمیته انضباطی در این خصوص ماند.
آفتاب‌‌نیوز :

در شرایطی که بازی بدون جنجال حداقل در زمین در حال پیگیری بود، مشخص نشد که چرا تماشاگران حاضر روی سکو‌ها اصرار به جنجالی‌شدن آن با پرتاب سنگ و بطری و فحاشی مداوم داشتند. اقدامی که در چند مرحله باعث توقف بازی شده بود و در نهایت نیز در دقیقه ۷۰ با شدت گرفتن این موضوع، داور بازی با اعلام پایان بازی (نیمه تمام ماندن آن به دلیل عدم امنیت) راهی رختکن شد. نتیجه این دیدار احتمالا با رای کمیته انضباطی مشخص خواهد شد.

داوران: سیدرضا مهدوی – امیررضا آشورماهانی – احد سلطانی – فرزاد منصوری
ناظر: فریدون اصفهانیان

ترکیب تراکتور

محمدرضا اخباری
تیاگو فریرا
عبدالله ناصری
عبدالله حسینی
محمد آقاجان‌پور
محمد مسلمی‌پور
مهدی کیانی
شاهین ثاقبی
سامان نریمان‌جهان
پیمان بابایی
محمد عبا‌س‌زاده

سرمربی: ارطغرول ساغلام

ترکیب پرسپولیس

حامد لک
علیرضا ابراهیمی
علی نعمتی
سعید آقایی
رامین رضاییان
کمال کامیابی نیا
میلاد سرلک
مهدی ترابی
حامد پاکدل
امید عالیشاه
شرزود تمیروف

سرمربی:یحیی گل محمدی

کارت زرد:

میلاد سرلک دقیقه ۴۵

کارت قرمز:

حامد پاکدل (۶۳)

مسلمی پور (۶۳)

شرح نیمه اول:

تراکتور بعد از توقف هفته گذشته مقابل ذوب آهن و پرسپولیس نیز با شکست برابر سپاهان اکنون در شرایطی برابر یکدیگر قرار گرفته بودند که با حضور هواداران انتظار می‌رفت عملکرد فنی بالایی را به نمایش بگذارند. با این حال هر دو تیم با احتیاط بیش از حد خود و البته پاس‌ها و ارسال‌های بی هدف خود باعث شدند تا پرتماشاگرترین بازی این فصل، در پایان نیمه اول یکی از زشت‌ترین بازی‌های فصل نیز لقب گیرد.

دقایق حساس:

دقیقه ۰ تا ۱۰: بازی بیشتر در میانه میدان توسط دو تیم دنبال می‌شود و هنوز موقعیت مناسبی برای به خطر انداختن دروازه حامد لک و محمدرضا اخباری شکل نگرفته و بازی محتاطانه در دستور کار پرسپولیس و تراکتور قرار دارد.

دقیقه ۲۰: اولین خطر جدی روی دروازه تراکتور با پاس در عمق ترابی و حرکت پاکدل همراه شد که ضربه این بازیکن بعد از برخورد به مدافع حریف، به راحتی برگشت داده شد.

دقیقه ۲۴: محمد عباس زاده قصد داشت با ضربه سر دروازه لک را به خطر بیندازد که این موقعیت با اختلاف راهی اوت شد.

دقیقه ۲۸: در شرایطی که ترابی قصد داشت سومین کرنر پرسپولیس در این بازی را ارسال کند، پرتاب بطری و سنگ، ضمن مصدوم کردن این بازی، آن را با برای دقایقی متوقف کرد. در ادامه با درخواست کیانی کاپیتان تراکتور، سرخ‌ها موفق شدند ضربه خود را ارسال کنند.

دقیقه ۳۴: ضربه ایستگاهی برای تراکتور پشت محوطه با خطای سرلک روی پیمان بابایی. این ضربه توسط بابابی با حرکت تمرین شده کیانی نواخته شد که با اختلاف کمی از کنار دروازه لک راهی اوت شد.

دقیقه ۴۵: میلاد سرلک بابت اعتراض به داور نسبت به عدم اعلام خطا روی او با کارت زرد مهدوی همراه شد.

دقیق ۱+۴۵: شرزود تمیروف در ادامه شوت‌های بی هدف خود اینبار هم قصد داشت از میانه میدان دروازه اخباری را باز کند که توپش با اختلاف راهی اوت شد.

دقیقه ۶۸: ارسال کرنر توسط تراکتور با ضربه ضربه بابایی با اختلاف کمی از بالای دروازه حامد لک راهی اوت شد.

نکات ویژه:

پرسپولیس در ۵ تقابل اخیر خود مقابل تراکتور به برتری دست یافته بود.

امید عالیشاه، حامد لک، سعید آقایی سه بازیکنی از جمع پرسپولیس هستند که سابقه بازی در تراکتور را در کارنامه دارند. در سمت مقابل نیز محمد عباس زاده در پرسپولیس بازی کرده بود.

محمد عباس زاده خطرناک‌ترین بازیکن در جمع تراکتوری‌ها علیه پرسپولیس محسوب می‌شود که با توجه به سابقه حضور در جمع سرخپوشان، از انگیزه بالایی برابر این تیم برخوردار است. او برترین گلزن تراکتور نیز محسوب می‌شود.

یحیی گل محمدی در ادامه پشت سر گذاشتن دوران محرومیت خود، در این بازی نیز از جایگاه ویژه شاهد عملکرد تیمش برابر تراکتور است.

رضا اسدی که در دوران حضور در تراکتور با محمدرضا اخباری هم تیمی بود، پیش از بازی به این شکل به سراغ گلر حریف رفت و با وی خوش و بش کرد.

محمد نصرتی مدافع اسبق پرسپولیس اکنون به عنوان مربی در تراکتور حضور دارد و مقابل یحیی گل محمدی امیدوار است تیمش به نتیجه لازم دست یابد.

مهدی ترابی در پاسخ به باران سنگ و بطری هواداران تراکتور، به این شکل با بوسیدن لوگوی پرسپولیس پاسخ آن‌ها را داد.

حواشی بازی:

* در لحظه ورود یحیی گل‌محمدی برای بازدید از چمن، هواداران تراکتور به شدت علیه او شعار دادند.
* لحظه به لحظه بر تعداد تماشاگران اضافه می‌شود و در فاصله یک ساعت تا شروع بازی بیش از ۲۰ هزار نفر در ورزشگاه حضور دارند.
* هواداران تراکتور پس از پر شدن سکوی روبروی جایگاه و جایگاه، پشت دروازه مستقر می‌شوند.
* ابتدا دروازه‌بانان دو تیم برای گرم کردن وارد زمین شدند.
* تی تی‌ها علیه حامد لک شعار سر دادند و او نیز به سمتشان دست تکان داد.
* بازیکنان پرسپولیس با پیراهن سفید مشغول گرم کردن هستند.
* در آستانه شروع بازی تمام سکو‌های پایین ورزشگاه پر شد.
* هواداران پرسپولیس در طبقه دوم مستقر هستند.
* در لحظه‌ای که یحیی قصد داشت به وی آی پی برود تا بازی را تماشا کند، هواداران تراکتور علیه او شعار دادند و گروهی نیز به سمتش بطری پرتاب کردند.
* با شروع بازی بر شدت تشویق هواداران تراکتور اضافه می‌شود.
* برخلاف گفته مسئولان برگزاری، طبقه دوم نیز برای حضور تراکتوری‌ها باز شد.

* بیش از ۵۰ هزار هوادار تراکتور در ورزشگاه حضور دارند و لحظه به لحظه بر تعداد آن‌ها اضافه می‌شود.

* در شرایطی که استادیوم یادگار امام با ظرفیت کامل خود این دیدار را برگزار می‌کند، در اواسط نیمه اول پرتاب بطری و سنگ حاشیه ساز شد. ترابی در حین نواختن ضربه کرنر با پرتاب سنگ هواداران تراکتور مصدوم شد تا بازی برای لحظاتی متوقف شود.

منبع: ورزش سه
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین