کد خبر: ۷۷۲۲۸۵
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۷

افزایش دو برابری تخت‌های ویژه کودکان

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تلاش‌های این وزارتخانه برای دو برابر کردن تعداد تخت‌های مراقبت‌های ویژه کودکان در کشور خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

سعید کریمی دراین باره اظهار داشت: رویکرد وزارت بهداشت در دوره جدید عدالت و تعالی نظام سلامت است. یکی از مهمترین اقدامات در این راستا افزایش عادلانه سرانه تخت های بیمارستانی و ارتقای سیستم بهداشتی و درمانی از نظر تجهیزات و امکانات است.

به گزارش وزارت بهداشت، وی در ادامه با اشاره به گسترش خدمات درمانی در کشور افزود: باعث افتخار است که علاوه بر کلانشهر ها در شهرهای دیگر همچون بابل هم خدمات فوق تخصصی همچون پیوند مغز استخوان ارائه می‌شود و در شهرهای مختلف مردم می‌توانند به خدمات، دسترسی عادلانه داشته باشند.

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: در حال حاضر در کشور حدود ۱۵۰ هزار تخت بیمارستانی و بیش از ۱۴ هزار تخت ICU داریم و از نظر PICU یاICU اطفال در کشور مشکل داشتیم که با همت دولت و وزارت بهداشت این تخت ها تقریبا به دو برابر در حال افزایش است.

کریمی خاطرنشان کرد: بعضی از استان‌ها مثل سیستان و بلوچستان و البرز که از نظر سرانه‌ تخت شرایط خوبی ندارند مورد حمایت بیشتر وزارتخانه قرار می گیرند و امیدواریم بتوانیم سرانه تخت را در سریع ترین زمان ممکن افزایش داده و به حد استاندارد برسانیم.

فقط اعضای ۲۵ درصد بیماران مرگ مغزی اهدا می شود

وی همچنین در مورد فرهنگ اهدای عضو، اظهار داشت: وقتی که مرگ مغزی اتفاق می افتد، برای خانواده بسیار درد آور است اما این فرد می تواند دوباره به تعداد زیادی از کسانی که جان آنها در تهدید است، حیات دوباره دهد.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه متاسفانه تنها اعضای بدن حدود ۲۵ درصد از بیماران مرگ مغزی‌، اهدا می شوند، گفت: باید تلاش کنیم با فرهنگ سازی و اقدامات لازم، بتوانیم مشکل عزیزانی که منتظر پیوند عضو هستند را با استفاده از عضو از عزیزان مرگ مغزی حل کنیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین