کد خبر: ۷۷۲۳۰۵
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۳
هجوم بردن به فروشگاه‌ها ضرورت ندارد

امام جمعه خرم‌آباد: برخی کالاها که مشمول ارز ترجیحی نیستند، گران شدند

امام جمعه موقت خرم آباد گفت: مسوولان با دقت و نظارت شبانه روزی قیمت کالاها را در بازار کنترل نمایند و منافع اصلاح ارز ترجیحی برای مردم بازگو شود.
امام جمعه خرم‌آباد: برخی کالاها که مشمول ارز ترجیحی نیستند، گران شدند
آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام و المسلمین بهروز شمسی فر در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد در مصلی الغدیر این شهرستان بیان کرد: کسی در نزد پروردگار عزیز است که با تقوا باشد و نباید فردی گمان کند از دیگری بهتر است زیرا گناه و معصیت باعث خواری و هلاکت و دوری از خدا می‌شود.

وی اظهار داشت: انسان در فردای قیامت مشتاق همنشینی با اولیا خداوند است و راهی جز تقوا وجود ندارد.

وی با اشاره به روز ملی جمعیت بیان کرد: دشمنان به ۲۰ سال دیگر کشور که جمعیت رو به پیری است امید بسته اند که در صورت نیاز به نیروی خارجی فرهنگ ضربه پذیر خواهد شد.

وی با بیان اینکه تاکیدات رهبری در خصوص جمعیت بسیار جدی است، اضافه کرد: مسوولان نیز به وعده ها سریع عمل کنند و جوانان را به فرزندآوری تشویق نمایند.

امام جمعه موقت خرم آباد با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر بیان کرد: حضور، صبر و استقامت مردم و عنایت الهی باعث آزادسازی خرمشهر شد.

وی با بیان اینکه ملت ایران در طی سال های پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مشکلات و سختی های فراوانی را پشت سرگذاشته اند، ادامه داد: توطئه ها، نقشه ها، تحریم ها و ترورها را ملت ایران با سربلندی پشت سرگذاشتند و اکنون نیز در این طرح اصلاح ارز ترجیحی دولت راه همراهی و یاری کنند.

حجت الاسلام شمسی فر گفت: طرح اصلاح ارز ترجیحی و هدفمندسازی یارانه ها را نخبگان و صاحب نظران ضروری می دانند و اعتقاد دارند باید با همراهی مردم این اقدام بزرگ انجام شود. دولت با همراهی مجلس در حال انجام جراحی بزرگ اقتصاد است و همانگونه که قبلا ملت ایران از پیچ های سخت گذشتند اکنون نیز مردم و مسوولان باید به وظایف خود به درستی عمل کنند تا از این مرحله به سلامت عبور کنیم.

وی با بیان اینکه اکنون نیز مردم باید اگاهانه با این مهم برخورد کنند، افزود: نباید فرصت سواستفاده به افراد مغرض داده شود و واقعیت این است که بیشتر سود ارز ترجیحی به جبیب افراد خاص و صاحب نفوذ وارد می شد.دولت برای برخورد با این ظلم و بی عدالتی قدم برداشته است و مردم باید آگاه باشند و هجوم بردن به فروشگاه ها ضرورت ندارد و زیرا افزایش تقاضا موجب سواستفاده افراد فرصت طلب می شود.  مسوولان نیز کنترل و نظارت دقیق و مقتدرانه داشته باشند و نسبت به شکایات افراد جامانده توجه شود و شماره های اعلام شده واقعا پاسخگو باشند و مردم را از سردرگمی و نگرانی نجات دهند و از طرفی به شکایات مردم نسبت به گران فروشی ها رسیدگی شود. برخی کالاهایی که مشمول ارز ترجیحی نیستند نیز گران شدند و باید با جدیت و مقتدرانه با افراد سواستفاده گر برخورد شود و مانع از بروز تخلف شد. تفاوت قیمت داخل و خارج کشور به شدت باعث قاچاق کالا می شود و اگر تدبیر نشود کار سخت خواهد شد.

وی افزود: همانگونه که تهدید کرونا در کشور کنترل شد و فروش نفت و پرداخت بدهی دولت و وصول مطالبات از برخی کشورها و گرفتن سواحل و بیمه شدن پنج میلیون نفر و دریافت مالیات از افراد پردرآمد در این دولت انجام شده است امیدواریم که در اقدام اخیر نیز موفقیت حاصل شود و در نظارت ها نیز باید مسولان دقت و کنترل کنند و منافع این طرح را مردم درک کنند و بهره مند شوند. ملت ایران همواره پای کار هستند و اکنون نیز با مسوولان همراهی می کنند و منافع این طرح به نفع ملت محقق شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین