کد خبر: ۷۷۲۳۹۷
تاریخ انتشار : ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۰

بحران شیرخشک آمریکا حل می‌شود؟

دنون، تولیدکننده شیر خشک کودک فرانسوی برای رفع کمبود، محموله‌های شیر خشک در ایالات‌متحده را افزایش می‌دهد.
بحران شیرخشک آمریکا حل می‌شود؟
آفتاب‌‌نیوز :

تجزیه و تحلیل داده‌های گمرک ایالات‌متحده و مشاوره کشتیرانی Ocean Audit برای رویترز نشان می‌دهد که دنون، سازنده آپتامیل، برای رفع کمبود در ایالات‌متحده محموله‌های شیر خشک برای نوزادان را از اروپا افزایش داده است.

دنون، دومین تولیدکننده بزرگ شیرخشک نوزاد در جهان اما شرکتی نسبتا کوچک در ایالات‌متحده، بخش اعظم محصول را از بریتانیا و هلند از طریق حمل‌ونقل اقیانوسی و از طریق شرکت نوتریشیا در آمریکای شمالی ارسال کرد. این به دنبال فراخوانی ۱۷ فوریه آزمایشگاه ابوت بود که یکی از فوری‌ترین کمبودهای غذایی در تاریخ اخیر را برای خانواده‌های آمریکایی ایجاد کرد.

استیو فریرا، مدیر عامل Ocean Audit که داده‌ها را به طور انحصاری برای رویترز تجزیه و تحلیل کرد، گفت: بین ژانویه تا می، بخش نوتریشیا شرکت دنون واردات اقیانوسی خود را به آمریکای شمالی بیش از سه برابر کرد و بیش از ۹۰ درصد به ایالات‌متحده تحویل داده شد.

یکی از سخنگویان دنون به رویترز گفت: ما درک می‌کنیم که دسترسی خانواده‌ها به این محصول چقدر مهم است، به همین دلیل اولویت مطلق ما افزایش تولید و عرضه این شیرخشک‌ها برای خدمت به آسیب‌پذیرترین نوزادان از زمان بروز کمبود در ماه فوریه بوده است.

وارن آکرمن، تحلیلگر بارکلیز، روز جمعه با اشاره به بازار ایالات‌متحده تخمین زد: به نظر می‌رسد که ابوت حدود ۲۰۰۰ واحد از سهم خود را از دست داده و از ۴۰ درصد به ۲۰ درصد رسیده است.

رکیت بنکیزر، شرکت قدیمی شماره دو در ایالات‌متحده به رویترز گفت که اکنون بیش از ۵۰ درصد از کل عرضه شیر خشک در این کشور را به خود اختصاص داده است. این شرکت بریتانیایی اعلام کرد که قبل از فراخوان ابوت، اندکی بیش از یک سوم شیر خشک آمریکا را تامین کرده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین