کد خبر: ۷۷۲۵۸۵
تاریخ انتشار : ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۷
دادستان کل کشور با تشریح جزئیاتی از اقدامات ۲ جاسوس فرانسوی در ایران گفت: هدف این بوده که به عناصر وابسته درون کشور بیاموزند که از شرایط کنونی چگونه استفاده کنند و مردم را به مبارزه و مخالفت با نظام به خیابان‌ها بکشانند.
آفتاب‌‌نیوز :

محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور با اشاره به حربه‌های دشمن از جمله تهاجم فرهنگی و جنگ اقتصادی، ایجاد اختلاف بین مردم، سلب اعتماد مردم با بذرافشانی ناامیدی و شایع کردن دروغ عنوان کرد: دشمن بسیار تلاش می‌کند و با هر وسیله و از هر راهی برای انتقام‌گیری و ضربه زدن به ملت ایران استفاده می‌کند، اما بصیرت و آگاهی ملت مانع می‌شود.

وی افزود: به طور نمونه یک کشور اروپایی که خود را مهد تمدن و آزادی می‌داند زن و مرد فرانسوی را زیرپوشش گردشگر وارد ایران می‌کند، اما غافل از اینکه نیرو‌های اطلاعاتی و امنیتی بر آن‌ها سوارند و فعالیت‌های آن‌ها را رصد می‌کند و مدتی در ایران مستقر می‌شوند و به شهر‌های مختلف و محافل مختلف می‌روند و مجالسی را تشکیل می‌دهند.

منتظری بیان کرد: هدف این بوده که به عناصر وابسته درون کشور بیاموزند که از شرایط کنونی چگونه استفاده کنند و مردم را به مبارزه و مخالفت با نظام به خیابان‌ها بکشانند و عده‌ای از جیره‌خواران خود را آموزش می‌دادند که چگونه در شهر‌های مختلف مردم را به بهانه‌های مختلف جمع و با شرارت از این شرایط سوءاستفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه این حربه را در برخی کشور‌ها به نتیجه رساندند، گفت: در ایران نیز در سال ۷۸، ۸۸ و ۹۸ این ترفند را پیاده کردند، اما حضور و بصیرت مردم اهداف آن‌ها را به نابودی کشاند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین