کد خبر: ۷۷۲۹۱
تاریخ انتشار : ۱۱ تير ۱۳۸۷ - ۱۰:۱۱
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: سفير جمهوری اسلامی ايران در ايتاليا در خصوص موضوع سوء قصد عليه رييس جمهوری اسلامی ايران در سفر به رم گفت که اين ماجرا توهم توطئه نبوده و صحت دارد. 

به گزارش خبرنگار سیاسی آفتاب، «ابوالفضل ظهره وند» در گفت و گو با خبرنگار خبرهای 16 ايرنا در اين باره تصريح کرد: يک روز قبل از سفر برای کنترل شرايط دستگاه X-RAY نصب شده در محلی که آقای احمدی نژاد قرار بود اقامت داشته باشد، به محل رفتم و در بررسی ها مشاهده شد که شدت يا ميزان اشعه دستگاه مورد نظر که در داخل ساختمان قرار داشت ، بيشتر از حد معمول است.
ظهره وند با اشاره به اينکه ميزان اشعه دستگاههای X-RAY در ايتاليا 300 است، افزود: کمی بعد ميزان اشعه دستگاه مذکور به بيش از 550 رسيد و به مرور افزايش يافت و به 800 رسيد .
سفير ايران در رم ادامه داد: ابتدا به خرابی دستگاه مشکوک شديم و به فرض اينکه دستگاه خراب است، دستگاه ديگری به محل آورديم اما معلوم شد که مشکل از دستگاه نيست و ظاهرا اشعه از جايی کنترل می شد. 

ظهره وند با بيان اينکه طبق گفته افراد متخصص در زمينه اشعه X-RAY درصورتی که ميزان اشعه از 1500 تجاوز کند، احتمال خطر جدی برای افراد حاضر در معرض آن وجود دارد ، گفت : وقتی رييس جمهوری وارد محل شد، ميزان اشعه دستگاه بيشتر شد و به بالای 1000 رسيد بطوريکه آثار ناشی از شدت اشعه در محيط داخل ساختمان کاملا احساس می شد.
وی ارائه توضيحات درباره جزئيات بيشتر اين توطئه و هويت عوامل آن را به زمان مقتضی موکول کرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین