کد خبر: ۷۷۲۹۹۷
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۰
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته‌ای در کمیسیون اجتماعی برای بررسی طرح احیای وزارت بازرگانی خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :

کیومرث سرمدی واله، در تشریح جلسه امروز (سه‌شنبه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جلسه امروز کمیسیون دو دستورکار داشت که یکی از آنها طرح تشکیل وزارت بازرگانی بود و این طرح در دوره دهم مجلس شورای اسلامی مصوب شده بود.

وی در ادامه افزود: این طرح مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته و رفع اشکال نمی‌شود که مجددا مورد بررسی قرار گرفت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت مصمم است که این کار انجام شود، خاطرنشان کرد: همان طور که می‌دانیم بخشی از وزارت صمت و وزارت بازرگانی و صنعت و معدن با هم ترکیب شدند و وزارت صنعت‌، معدن و تجارت تشکیل شد، اما اکنون دولت به دنبال احیای وزارت بازرگانی است که در جلسه امروز کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.

سرمدی تصریح کرد: مصوبه جلسه امروز در رابطه با موضوع احیای وزارت بازرگانی این بود که کمیته مشترکی میان کمیسیون اجتماعی و ارکان مختلف دولت و عضویت سازمان امور اداری و استخدامی کشور، سازمان برنامه و بودجه، دیوان محاسبات و مجلس تشکیل شود تا وظایفی که در حال حاضر بخشی از آن بر عهده وزارت جهاد کشاورزی و بخشی بر عهده وزارت صمت است، بخش‌هایی که به وزارت بازرگانی مربوط می‌شود را احصاء کرده و کارشناسی کنند و در این کمیته بررسی شود تا کارهای کارشناسی برای تشکیل وزارت بازرگانی انجام شود.

وی در تشریح دستورکار دیگر کمیسیون اجتماعی گفت: این دستور کار طرح نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای بین صندوق بازنشستگی و تجمیع سوابق بیمه‌ای بود که کلیات آن در گذشته در کمیسیون اجتماعی تصویب شده بود و امروز مجددا جزئیات مواد و تبصرات آن بررسی شد و به تصویب رسید.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: به طور مثال فردی ۱۵ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارد و به نوعی این بیمه قطع شده و مجددا در بیمه دیگری مانند خدمات درمانی ۱۵ سال سابقه کار داشته که با این طرح بتواند سوابق بیمه‌ای خود را به آنجا انتقال دهد و تجمیع شود.

سرمدی خاطرنشان کرد: همچنین در مواردی نیز بعضا پیش می‌آید که فرد ۱۵ سال در یک بیمه سابقه دارد و ۱۵ سال بعدی نیز در بیمه دیگری که مجموعا ۳۰ سال می‌شود و این شخص می‌تواند از دو جا مستمری بازنشستگی خود را دریافت کند.

وی در رابطه با مهمانان حاضر در جلسه امروز کمیسیون اجتماعی گفت: مهمانانی از سازمان امور اداری و استخدامی، سازمان برنامه و بودجه، دیوان محاسبات کشور، مرکز پژوهش‌ها و نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین