کد خبر: ۷۷۳۱۵
تاریخ انتشار : ۱۱ تير ۱۳۸۷ - ۱۴:۰۵
مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

وجود نقاط اشتراک زیاد در بسته پیشنهادی اروپا و ایران

آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: «در آینده نزدیک جمهوری اسلامی ایران در خصوص بسته پیشنهادی اروپا پاسخ خواهد داد».

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب، کاظم جلالی مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در حاشیه جلسه علنی مجلس در جمع خبرنگاران، درباره آغاز مذاکرات هسته ای با گروه 1+5 از هفته آینده، اظهار داشت: «جمهوری اسلامی ایران در حال بررسی بسته پیشنهادی اروپاست و طبیعی است که راه حل برون رفت از وضعیت فعلی را ما مذاکرات روشمند و عادلانه می دانیم و در آینده نزدیک جمهوری اسلامی ایران در خصوص بسته پیشنهادی اروپا پاسخ خواهد داد».
 
وی ادامه داد: «به نظر می رسد نقاط اشتراک بسیار زیادی بین دو بسته پیشنهادی ایران و اروپا وجود دارد و ما می توانیم بر محور این مشترکات مذاکرات خود را انجام دهیم».
 
جلالی ضمن ابراز بی اطلاعی از اینکه ایران برای آغاز مذاکرات نظری داده باشد، تصریح کرد: «هنوز در حال بررسی بسته پیشنهادی هستیم و پس از اعلام نظر جمهوری اسلامی ایران، طبعاً روش چگونگی انجام امور مشخص خواهد شد».
 
وی همچنین مذاکرات اخیر سولانا با مقامات جمهوری اسلامی ایران را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: «لحن مذاکرات نسبت به گذشته بهتر بود و مجموعه پیشنهادهای ارائه شده در مذاکرات نیز می تواند راه گشا باشد».

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین