کد خبر: ۷۷۳۴۶۰
تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۱
پس از ابراز نگرانی آمریکا از تصویب قانون جرم انگاری روابط با رژیم صهیونیستی در پارلمان عراق، مقتدی صدر از سیاست دوگانه غرب در قبال این پرونده انتقاد کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق در بیانیه‌ای که گفته می‌شود در واکنش به ابراز نگرانی آمریکا از تصویب قانون جرم انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در پارلمان عراق صادر شده است، تأکید کرد که ما با ادیان مخالفتی نداریم بلکه مخالف تروریسم، افراط گرایی و ظلم هستیم.

به گزارش السومریه نیوز، در بیانیه مقتدی صدر آمده است:

اسلام‌ستیزی با سوزاندن قرآن‌ها، ممنوعیت حجاب، اجبار به تصویب قانون همجنسگرایی که در تمام شریعت‌ها ممنوع است و تروریستی توصیف کردن اسلام ممنوع نیست بلکه وظیفه است!!!

بازگشایی نکردن سفارت برخی کشورها الزامی نیست!!!

مقاومت علیه اشغالگری تروریسم است!!!

کوچاندن اجباری عرب‌ها از قدس و جلوگیری از ورود آنها اقدامی انسانی است!!!

آیا این سیاست شما است؟؟؟

ما از اقلیت‌های مسیحی و یهودی محافظت می‌کنیم و شما عرب‌ها و مسلمانان را اخراج می‌کنید!

ما تروریست‌های داعش را محکم می‌کنیم و شما افراط گرایی غربی را تأیید می‌کنید!

دیگر چه؟!

بدانید که ما با ادیان مخالفتی نداریم بلکه با افراط گرایی، تروریسم و ظلم مخالفیم.

واکنش مقتدی صدر به مخالفت ها با قانون ضد صهیونیستی پارلمان عراق

این بیانیه مقتدی صدر در حالی صادر می‌شود که واشنگتن تصویب قانون جرم‌انگاری عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس در پارلمان عراق را نگران کننده خواند.

در همین ارتباط، «ند پرایس» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به این قانون در بیانیه‌ای عنوان کرد: آمریکا نگرانی عمیق خود را از تصویب قانون جرم‌انگاری عادی‌سازی روابط با اسرائیل توسط پارلمان عراق ابراز می‌کند.

پرایس مدعی شد که این قانون مضاف بر اینکه آزادی‌بیان را به خطر می‌اندازد و به ایجاد فضای یهودی ستیزانه کمک می‌کند، به‌شدت با پیشرفتی که همسایگان عراق در عادی‌سازی روابط با اسرائیل رقم زدند، تناقض دارد!

سخنگوی امور خارجه در مجلس نمایندگان انگلیس نیز از قانون پارلمان عراق برای جرم انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی انتقاد کرد و در توئیتی در صفحه شخصی خود نوشت: اینکه پارلمان عراق در حال تصویب قانونی است که کسانی را که با اسرائیل رابطه دارند را مجرم دانسته و حتی تهدید به کشتن می‌کند، نگران کننده است.

گفتنی است، روز گذشته نمایندگان پارلمان عراق با اکثریت آرا قانون منع عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را تصویب کردند. نمایندگان عراقی پس از تصویب قانون مذکور اقدام به سر دادن شعارهای ضد صهیونیستی کردند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین