کد خبر: ۷۷۳۶۲۲
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۳
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: قریب ۳۰ هزار خانوار در سامانه سازمان بهزیستی ثبت نام کردند که پرونده ۱۷ هزار خانواده کامل و آماده شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

محمد نصیری معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه این روزها اخبار متعددی را در حوزه فرزندخواندگی و رها شدن جنین در سایت‌ها و خبرگزاری‌ها شاهد هستیم؛ گفت: از یک نظر این موضوع برای ما قابل تحمل و قابل پیگیری است و حتی جنبه مثبتی هم دارد؛ آن هم از این بابت که توجه جامعه به مقوله فرزند خواندگی و سقط جنین بیشتر شده و موجب شده است تا به خانواده‌هایی که در نوبت سرپرستی کودک هستند؛ توجه بیشتری داشته باشیم.

نصیری با بیان اینکه قریب ۳۰ هزار خانوار در سامانه سازمان بهزیستی ثبت نام کردند که ۱۷ هزار خانواده پرونده آنان کامل و آماده شده است؛ اظهار کرد: هر کودکی که بعد از طی فرایندهای قاننی قابلیت واگذاری داشته باشد؛ ما موضوع فرزندخواندگی آن را به سرعت انجام می‌دهیم.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور خاطر نشان کرد: روز پنجشنبه نوزادی حوالی میدان ونک و در نزدیکی شیرخوارگاه آمنه رها شده بود که طی تماس با اورژانس، نوزاد به مرکز درمانی منتقل شد؛ نوزاد هم دختر بوده است و در حال حاضر نیز در صحت و سلامت به سر می‌برد؛ من فکر می‌کنم این نوزاد امروز هم به سازمان بهزیستی تحویل داده خواهد شد.

نصیری با بیان اینکه در سال گذشته تعداد کل نوزادانی که مثل این نوزاد در کنار شیرخوارگاه‌ها رهاسازی شده اند؛ حدود ۶۱ کودک بوده اند؛ افزود: آن چیزی که برای ما اهمیت دارد این است که به صورت کلی تعداد کودکانی که برای واگذاری و فرزندخواندگی داریم خیلی کمتر از خانوده‌های متقاضی است و ما شرمنده خانواده‌ها هستیم؛ خانواده‌ها باید سال‌ها در نوبت باشند که یک فرزند را که قابلیت واگذاری داشته باشد؛ به آنان بسپاریم.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین