کد خبر: ۷۷۵۴۵
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۳۸۷ - ۰۰:۰۳
محسن‌رضایی:
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر ضرورت بررسی طرح تحول اقتصادی در مجمع تشخیص مصلحت نظام بعد از اعلام جزئیات آن از سوی دولت، تاکید کرد که کشور نیازمند تحول اقتصادی است اما تحول نباید تنها به هفت محور اعلام شده در طرح دولت محدود شود.

به گزارش سرویس اقتصاد و صنعت آفتاب، به نقل از مهر، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه همایش فرماندهی یگان‌های توپخانه و موشکی نیروی زمینی سپاه درباره ارزیابی مجمع تشخیص مصلحت نظام از طرح تحول اقتصادی تصریح کرد: «اگر دولت این طرح را به مجمع بدهد، مجمع تشسخیص آن را مورد بحث و بررسی قرار خواهد داد».

رضایی افزود: «بعد از تصویب چشم انداز بیست ساله توسعه و اصل 44، کشور نیازمند تحول اقتصادی بود اما این تحول نباید تنها بر هفت محور اعلام شده در طرح تحول اقتصادی منظور گردد».

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه پس ازاعلام جزئیات، باید طرح تحول اقتصادی از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد مطالعه قرار گیرد گفت: «قطعا از هیچ‌گونه مشورتی به دولت در این باره دریغ نخواهیم کرد».

وی در بخش دیگری از سخنانش درباره برخی اظهارنظرها درپرونده هسته‌ای ایران تصریح کرد: «این مسائل مربوط به شورای عالی امنیت ملی و دولت است اما در هرحال برخی اظهار نظرها درباره انتقال پرونده هسته‌ای از یک قوه به قوه دیگر اظهار نظرهای شخصی است که باید منتظر موضع گیری از سوی دولت در این باره باشیم».

رضایی در جمع خبرنگاران با اشاره به دخالت‌های اخیر آمریکا در سیاست‌های منطقه خاورمیانه اظهارداشت: «ایران با نجابت در منطقه زندگی می‌کند و با در پیش گرفتن سیاست مسالمت آمیز به مردم منطقه و جهان می‌گوید که به دنبال چیزی جز آزادی، صلح و عدالت نیست».

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها همواره به دنبال مانع تراشی برای جلوگیری از استقرار آزادی و عدالت هستند، گفت: «به آمریکا توصیه می‌کنیم که از تجاوز، قتل و غارت دست بردارند چرا که این به نفع مردم جهان است».

رضایی با تاکید بر اینکه در صورت هر گونه تجاوزی به جمهوری اسلامی ایران بازنده اصلی آمریکا خواهد بود، تصریح کرد: «ایران خود را برای هر گونه تجاوزی آماده کرده است اما هیچ گاه آغاز کننده نخواهد بود و همواره کشورها را به صلح و آرامش دعوت می‌کند».

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه اسرائیل و آمریکا نمی‌خواهند ایران به سمت استقرار صلح و دستیابی به علوم صلح آمیز برود، گفت: «آنها به هر شکلی که می‌توانند در راه دستیابی ایران به علوم صلح آمیز کارشکنی می‌کنند اما راه مذاکرات ایران و اروپا مسیر صحیح خود را پیدا کرده و به نظر می‌رسد که آنها نباید به کارشکنی‌های آمریکا توجه داشته باشد».

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین