کد خبر: ۷۷۸۳۳۷
تاریخ انتشار : ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰
نتایج یک نظرسنجی جدید محبوبیت بالغ بر ۸۰ درصدی را برای ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نشان داد.
آفتاب‌‌نیوز :

یک نظرسنجی انجام شده از سوی بنیاد آرای عمومی روسیه نشان داد که بالغ بر ۸۰ درصد روس‌ها به عملکرد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعتماد دارند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک،  بر اساس این گزارش این بنیاد این نظرسنجی سراسری را در بازه ۱۷-۱۹ ژوئن با اخذ مصاحبه از بالغ بر ۱۵۰۰ شرکت کننده بالای ۱۸ سال متعلق به ۵۳ منطقه روسیه اجرا کرده است. ضریب خطای این نظرسنجی فراتر از ۳.۶ درصد نرفت.

بر طبق نتایج این نظرسنجی، ۸۰ درصد پاسخگویان گفتند که به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعتماد دارند، ۱۲ درصد گفتند که به او اعتماد ندارند و هشت درصد نیز از این بابت مطمئن نبودند. این در حالی است که در مقام مقایسه ارقام مربوط به یک نظرسنجی انجام شده در ماه ژوئن ۲۰۲۱ به ترتیب در این سه دسته بندی معادل، ۵۷ درصد تایید، ۳۲ درصد مخالفت و ۱۱ درصد عدم اطمینان بودند.

این وضعیت تا فوریه ۲۰۲۲ در نظرسنجی‌ها به صورت منسجم ادامه یافت و از آن زمان اعتماد به پوتین شروع به رشد مداوم کرد.

همچنین این نظرسنجی نشان داد که ۸۱ درصد پاسخگویان اقدامات رئیس جمهور روسیه را تایید کردند در حالی که هشت درصد نظری مخالف با آن داشتند و ۱۱ درصد هم از این بابت مطمئن نبودند.

به این ترتیب در مقام مقایسه درصد تایید عملکرد پوتین نیز نسبت به میزان ۶۲ درصدی که در نظرسنجی ژوئن ۲۰۲۱ ثبت شد یک پنجم افزایش یافته است.

از سوی دیگر یک موسسه یعنی مرکز پژوهش آرای عمومی روسیه نظرسنجی مشابهی را انجام داده و از ۱۶۰۰ شهروند بالای ۱۸ سال این کشور در بازه ۱۳-۱۹ ژوئن مصاحبه به عمل آورد که نتایج آن هم نشان داد ولادیمیر پوتین از اعتماد ۸۱.۱ درصد شهروندان روسیه برخوردار و ۷۸.۷ درصد پاسخگویان هم اقدامات او را تایید می‌کنند. این نظرسنی ضریب خطایش از یک درصد فراتر نرفت.

از زمان آغاز "عملیات نظامی ویژه" روسیه در اوکراین میزان محبوبیت پوتین در حدود ۸۰ درصد در نوسان بوده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین