کد خبر: ۷۷۸۹۲۱
تاریخ انتشار : ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۴
یک مورخ برجسته انگلیسی با اشاره به افزایش فشار‌ها برای برکناری نخست وزیر این کشور پیش‌بینی کرد که بوریس جانسون زمان زیادی در قدرت دوام نخواهد آورد.
آفتاب‌‌نیوز :

آنتونی سلدون» گفت تصور اینکه بوریس جانسون می‌تواند با توجه به شکست حزب حاکم محافظه‌کار در انتخابات میان‌دوره‌ای پارلمان و «نارضایتی ‌های عمومی علیه او» به عنوان نخست‌وزیر در قدرت بماند، «توهم است».

وی با بیان اینکه بوریس جانسون پروتکل‌های نخست وزیری را زیر پا گذاشته است پیش‌بینی کرد که شمارش معکوس برای کناره‌گیری وی از قدرت آغاز شده است.

این مورخ انگلیسی به شبکه رادیویی تایمز گفت: مشکل بوریس جانسون این است که در واکنش به برگزیت، کووید و اوکراین خوب عمل کرد اما در ارائه و عملیاتی کردن دستور کار خود چندان باهوش نیست. وی عنوان کرد که حزب محافظه‌کار از اختلافات داخلی رنج می‌برد و تصور بقاء جانسون در قدرت توهم‌آمیز است.

شکست حزب حاکم محافظه‌کار انگلیس در انتخابات میان‌دوره‌ای پارلمان و استعفای دبیر حزب در کنار افزایش نارضایتی‌های عمومی به اوضاع معیشتی و برگزاری اعتصاب فلج‌کننده در بخش‌های عمومی، نخست وزیر این کشور را تا مرز سقوط پیش برده است. اما او که بشدت شیفته قدرت است، تلاش می‌کند تا به بهانه شرایط اقتصادی ناشی از جنگ اوکراین و مشغله‌های دولت ادامه حضور خود را توجیه کند.

اما ناظران پیش‌بینی می‌کنند جانسون به طور جدی در معرض خطر کودتا و استعفای اعضای کابینه قرار دارد.

تازه‌ترین نتایج نظرسنجی‌ صورت گرفته در انگلیس نشان می‌دهد که بیشتر مردم این کشور خواهان برکناری بوریس جانسون از قدرت هستند. طبق این نظرسنجی‌ حزب اصلی مخالف دولت (کارگر)، از محبوبیت بیشتری نسبت به حزب جانسون برخوردار است. تحلیل بیشتر رسانه‌های انگلیس هم این است که رفتن جانسون یک موضوع قطعی است و از مرحله شاید و اگر به «چه زمانی» رسیده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین